Jump to content

Покупка на А4 В8


Recommended Posts

Здравейте,реших,че е време вече да сменя старата А3-ка 8L и съм се насочил към А4 В8, та имам няколко питания.

 

-Първо кой двигател от дизелите ще ми препоръчате (аз съм се спрял на 2.0 143кс).

 

-до коя година двигателите са помпа-дюза и от кога започват да слагат комън рейл и как да ги разпознавам (примерно по код на двигателя,какви са кодовете на пд и комън рейл)?

 

-При вариантите 4×4 задният мост постоянно ли е зацепен или е с халдекс или нещо друго? 😀

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 B8 няма бомба-дюза, всички са конУмрел... 2.0 ТДИ е най-евтиния за отглеждане

 

Quattro-то е с торсен, постоянно зацепено в B8.... при фейслифта Б8.5 има Quattro Ultra, което е практически халдекс 

  • Like 1
  • Haha 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах страдат и от стружки в горивната система,от гнп-то ли идват тези стружки? И има ли как да се хване този проблем ако се закара колата в сервизи (примерно със замерване на дюзите?)

 

Като цяло не съм избрал колата дали да е преди или след фейслифт ,но ако има някакви изчистени дефекти след определена година на производство също би било от полза да се знае  : )))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички “модерни” дизели от това поколение имат шанс за стружки - заради алуминиевия корпус на помпата за високото налягане и слабото мазане от нафтата. На помпата има една цедка, там евентуално може да се провери .. но ако джамбаза е бил хитър и я е изчистил, а колата не гасне в движение като загрее (ако изобщо може да я покараш достатъчно дълго)… не знам как точно да се хване това преди покупката без да разглобиш половината кола / цялата горивна система.

  • Confused 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...