Jump to content

A6 1995 2.5tdi не иска да пали


Billy

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да споделя с вас следния проблем които се получи днес: към както си карах в София на едно кръстовище колата вдигна сама към 1300 оборота и след това загасна,веднага след това като врътнах ключа колата запали покарах още 5-6.км и ми направи същия номер и то няколко пъти форсира се сама до към 2000-2500 оборота и започна да тресе много като че ли 1 или 2 цилиндъра не работят и след това гасне.Първо си помислих че е свършило горивото и долях 10л. и пак опитах да запали но колата само прикюхка 1-2 пъти и дотам,след това колкото и да въртях никакъв признак за палене и в края на краищата ми падна акумулатора но поне съм сигорен че не е от липса на гориво защото докато я дърпахме с един приятел към Младост пробвах пак на скорост но въобще не си и направи опит да прикюхка,също така проверих и ремъците но не са скъсани и просто не знам какво става но колата направо умря за има няма 5 минути без да е имало някакви признаци преди това.Първо си мисля че нещо се е намокрило по електрониката или педала на газта се е прецакал след този дъжд днес и за това се форсира но от друга страна колата за последно работеше на 3 или 4 цилиндъра което според ме е някакъв механичен проблем по двигателя. Както и да е каквото и да си мисля колата въобще не издава признаци че ще работи и затова ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или има идея какво може да е и как да се оправи моля нека да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я откарах до сервиз "Супер дизел" на околовръсното и там като махнаха кората под жабката имаше около 7-8 литра вода която направо беше удавила борд компютъра на колата и след като се подсуши запали без проблем. Проблема е че тази вода е дошла след като е валяло се е напълнила с вода ваничка отпред между предното стъкло и радиатора където е вентилатора на климатика а аз я чистих преди 3 седмици но явно този модел на Ауди има слабо място точно там защото много лесно се пълнят с боклуци и като вали създават страхотни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...