Jump to content

Избор на ДВД


Recommended Posts

Добър вечер. Баща ми има една аудиосистема AIWA от 6-7 години, но четецът на ЦД-то се прецака вече и не чете дискове. Мислех си за Коледа да му купим едно ДВД, към което да си върже колоните на системата. Тъй като не съм наясно - вътре в ДВД системите( нещо от този род) има ли усилвател? И освен това как са във възпроизвеждането на аудио и мп3 дискове - на нивото на система или са по-зле? Питам, тъй като на това нещо само ще се слуша музика(сега-засега).

И последно - можете ли да ми препоръчате някой модел до около 150 лева? Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само плейърите нямат усилватели. Във възпроизвеждането са си екстра, защото и цифрово-аналоговите преобразуватели са по- ново поколение. Това е за музикалните дискове. Относно мр3- те- зависи от качеството на рипването. Но принципно идеята ти е изпълнима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една аудиосистема AIWA от 6-7 години, но четецът на ЦД-то се прецака вече и не чете дискове.

Айвата случайно да е HT-DV90 ?

Защото може да се смени устройството с ново без особен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът е XR-M25.

Предложение какво мога да взема? Или трябва цяла минисистемка, за да има и усилвател?

Редактирано от mikoyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали на Айвата има входове. Ако има, значи минаваш само с плейър и кабел чинчове. Ако няма вход- търсиш си цяла системка. Между другото вече продават бас с две сателитки. Може и си ги комплектоваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът е XR-M25.

Предложение какво мога да взема? Или трябва цяла минисистемка, за да има и усилвател?

Погледнах документацията. Има един стерео вход. Може да му свържеш каквото и да е. Примерно в момента в МЕТРО има Samsung-P370 (ДВД + DivX плеър) за около 90лв. Би трябвало да свърши работа. Хем и филми ще гледа.

Не си струва ремонта на това устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта! Това ще да е - въпреки, че се чудя за някакво Сони, например. Препоръки за хубаво ДВД?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа препоръки не смея да давам. Преди 8 години си купих един от първите внесени в БГ ДВД плейъри "Тошиба 2109". Още работи перфектно, но не чете нищо друго освен матрични дискове. Скоро си взех Елит със слотове за ЮСБ и ММС карта. Чете всичко без вестници. Но докога- не знам. Така че въпрос на предпочитания. Ако купуваш марково, половината пари са за име, но и те се правят в Китай. Може би Самсунг е някакъв компромис между китайско и марково. Успех и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...