Jump to content

дебитомер а3 1.8Т


stef_nikolaev

Recommended Posts

Някой има ли идея от къде да намеря стойностите на дебитомер за а3 1.8Т, че моя се скапа и като взимам рециклиран да го измеря дали е читав ?

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написано е на самият дебитомер, а както пишеш "рециклиран" за мен това означава, че не е от морга. Във всеки магазин за авточасти или реномиран сервиз при подаване на талона с номера на рамата и година на производство и вкараните данни в компютъра се появяват всички отговори за теб. Колега пожелавам ти успех в търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написано е на самият дебитомер, а както пишеш "рециклиран" за мен това означава, че не е от морга. Във всеки магазин за авточасти или реномиран сервиз при подаване на талона с номера на рамата и година на производство и вкараните данни в компютъра се появяват всички отговори за теб. Колега пожелавам ти успех в търсенето.

Мерси Simeon67, аз обаче искам като купувам да го измеря с мултицет за да не ми пробутат скапан дебитомер, иначе ясно че най-добре нов за 450лв.

От любопитство и за да си упражнявам английския порових из форумите.

Принципа на моя дебитомер е "hot wire", т.е. има проводящ слой, който се нагрява и покрай него минава въздуха. Колкото повече въздух минава, толкова повече се охлажда проводящия слой и оттам се изменя съпротивлението му. Отделно има и температурен датчик, тъй като плътността на въздуха зависи от температурата. Та... какво се скапва на тези дебитомери толкова (и други хора гледам имат проблеми), при положение че няма грам механика или електроника ? И може ли като се измерят съпротивленията на куплунга да се разбере дали е читав ? Според указанията в един форум пробвах да накисна дебитомера в спирт и да го изсуша, но не се подобри нищо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Някой има ли идея от къде да намеря стойностите на дебитомер за а3 1.8Т, че моя се скапа и като взимам рециклиран да го измеря дали е читав ?

:blink:

Намираш една аутодата и гледаш е нея ...

AGU_MAF.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има система на БОШ при която те изкупуват старият ти дебитомер и ти дават рециклиран в германия с гаранция 1 година

thesaint11 - Димо, говори с него ще ти помогне

успех, ах тези гадни дебитомери :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен играеха оборотите на празен ход (макар че това може да е и от други проблеми но при мен беше дебитомер), при даване на газ работата е неравномерна, а по 1 време се влоши съвсем и взе да гасне двигателя. С откачена букса на дебитомера колата си вървеше (макар и по-куцо и харчеше 30/100). Май зимата от влагата се прецакват или ако имаш спортен филтър и е пръскан с някакви боклуци като е чистен. От един чужд сайт видях как да се чисти дебитомера - в плик се сипва спирт и се потапя целия дебитомер и се клати, пробвах това но нямаше ефект.

Само за инфо, каква е симптоматиката на скапан дебитомер, гледам все по някой се оплаква???
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...