Jump to content

въпрос относно а4 Б6


Raino

Recommended Posts

Изчетох всичко изписано във форума,но така и не получих отговори на въпросите си,затова пускам нова тема.

Кой от двигателите е за предпочитане?Виждам че повечето имате добри впечатления от 1.9 131к.с.,но какви са му точно слабите места,колко е обслужването и реалния разход ?Заслужава ли си да се купува бензинов,примерно 2.0и какви да разходите при него?Как да разбера че е с мултитроник или не?И последно да ми дадете насоки евентуално каде да търся да купя читава Б6 и колко е реалната цена за екземпляр 2001-2002,защото гледам че цените много варират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че повечето дет ти хвалят 1,9тди 131 коня са го виждали в каталог. Доколкото си спомням само колегата WASABI кара такава и е доволен. :hilezh:

Иначе единственото слабо място на В6 според мен е покритието на пластмасите в интериора, но не е скъпо за отстраняване. Кофти е че като ги гледаш тези дет са за продаване са с издрани такива и изглеждат зле. Но с максимум 300 лв. ги сменяш всичките. Аз вече я карам година и нямам някакви оплаквания. Е иска си поддръжка, но това го прави всяка кола.

Виж за мултитроник и аз не ги различавам от типтроник. :flipoff:

п.п. Колегата audi_90 продаваше В6 2001, но е 1,8Т, не е дизел. Цената и беше доста прилична.

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Аз също карам А4 В6 131к.с.-PD-2004год.

Да ви кажа честно за година и половина не съм имал никакви проблеми,да не го казвам на лош час и да чукна на дърво.

Сменял съм два пъти масло,всички филтри/1 път/ и задни накладки.

За слабости незнам какво да ви кажа,единствено докато загрее малко трака в началото.

Но мисля,че определено е по добрия вариянт от 2.5TDI по отношение на подръжка разходи и издръжливост.

Всичко е въпрос на късмет.

Относно пластмасите в купето,не смятам че е слабо място а следствие на некъдърниците които работят по автомивките!!!!!!!!

Ако съдим по това и стъклата и ламарините са слаби места,защото "професионалистите" по автомивките драскат навсякъде!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте колеги!

Аз също карам А4 В6 131к.с.-PD-2004год.

Да ви кажа честно за година и половина не съм имал никакви проблеми,да не го казвам на лош час и да чукна на дърво.

Сменял съм два пъти масло,всички филтри/1 път/ и задни накладки.

За слабости незнам какво да ви кажа,единствено докато загрее малко трака в началото.

Но мисля,че определено е по добрия вариянт от 2.5TDI по отношение на подръжка разходи и издръжливост.

Всичко е въпрос на късмет.

Относно пластмасите в купето,не смятам че е слабо място а следствие на некъдърниците които работят по автомивките!!!!!!!!

Ако съдим по това и стъклата и ламарините са слаби места,защото "професионалистите" по автомивките драскат навсякъде!!!!

Карал ли си 2.5? Как така реши, че 1.9 е по-добър вариант? 2.5 имат подсилено окачване което няма нищо общо по чупливост с това на 1.9. Чувал ли си за проблемите с екофилтъра при 1.9 - или твоя вече е изтърбушен? Не казвам, че еди кой си мотор е по-добрия вариант, но подобни крайни мнения са доста подвеждащи особено когато човек се колебае преди покупка.

Редактирано от audi4life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Той отдавна е избягал..колега откъде изкопа тая тема :D

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...