Jump to content

Монтаж и оживяване на БордКомпютър


@Mu

Recommended Posts

Аз не нося отговорност за повреди произтичащи от следващата статия . ПОЛЗВАНЕТО Е НА ВАША ОТГОВОРНОСТ

Сядам да пиша темата защото след като публикувах в една стара тема ,че съм го направил за три дена двама колеги проявиха интерес и за да икономисам време нерви и доста ровене в интернет на колеги решили да минат по моя път . Става въпрос за Ауди А4 B6

1 Махаме еърбека (отзад на волана има два звездограмни болта които се отвиват с отверка т-27)

внимателно го откачаме след което го изключваме от буксата (жълта на цвят)

2 Отвиваме гайката на волана ,тя е с вътрешен звездограм MV-12 (тука е момента да спомена че драснах с

фолмастер един белег на волана и кормилния прът ) Махаме корите които покриват кормилния прът и всички уреди

3 Махаме волана и стигаме до конзолата в която са лентовите кабели за клаксона и еърбека , конзолата е

хваната с три черни щипки разположени на 120 градуса, Трябва да ги откопчаем и леко да я издърпаме в

посока водача

4 След като сме махнали конзолата от т.3 вече виждаме къде е хванат лоста за чистачките които трябва да

сменим . Новия лост е с парт номер 8Е0 953 503B той е хванат с 2 черни звездограмни болта които са

от лявата му страна, има още 2 ,но те са за разглобяването на самия лост ( не знам с кои номер отверка

се отвиват защото ги отвих с обикновенна права ;-) ) . Сглобяваме по обратен ред

За някои механичната работа свършва до тук , уви аз не съм от тях. След като се активира борд

компютъра ако нямате датчик за нивото на течността в казанчето на чистачките ,на дисплея ще излезе

индикация че нямате течност.Има два начина да се реши този проблем : 1 Монтаж на датчик и окабеляване

2 (по лесно) Лъжеме борд компютъра че всичко е ок . Аз ще коментирам втория начин

5 Демонтаж на таблото . Между копчетата за сверяване на часовника и проверка на системата има една лайсна

15-20 см дълга която се маха и под нея са болтовете с които е хванато таблото (те също са звезди и може

да се отвият Т-27) .След като ги отвием дърпаме по посока водача малко трудно излиза, но става

Имам едно руско ръководство за сервизиране на B6 там е показано със картинки как се сваля таблото

но няма къде да го ъплоадна.

6 В таблото влизат две букси синя и зелена . От първо краче (номерирано е и на колите без индикация там

няма кабел) на синята бъкса пускаме кабел около 30 см някъде до маса и така гасим индикацията за

липса на течост . Сглобяваме по обратен ред , до тука бяхме с разглобяването

7 Следващите стъпки са много отговорни и трябва много да се внимава !!!!!

Пускаме VAG и влизаме в компютъра на колата избираме [select control module] после блок 16

[steeringWheel] избираме [codind] и прекодираме XXX?X (при мене беше 00001 и го направих 00011)

Интересува ни четвъртата цифра

0 = BoardComputer& CruiseControl not installed

1 = BoardComputer installed :-)))))))))))))

2 = CruiseControl installed

4 = BoardComputer& CruiseControl installed

Излизаме от тук и отиваме в блок 17 [instrument] след това [Adaptation-10] [chanel Number] и с

бутон [up] избираме 19 канал и прекодираме X??XX

X?XXX : Board computer

0 = Only level 2 (long time memory)

1 = level 1 and 2

XX?XX : Driver information system (DIS)

0 = DIS 1

1 = Highline without DIS

2 = DIS 2

(11010 го направих аз) запаметяваме излизаме от VAG и ИМАМЕ РАБОТЕЩ БОРД КОМПЮТЪР

Според мен всичко от т.7 е добре да го направи някой от клубните майстори

За съжаление не съм правил снимки , защото не съм си и помислял да пиша този HELP

Може да се ползват ето тези http://mirox.fotosik.pl/albumy/364725.html

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Монтираш лоста от предния пост (примерно)

""7 Следващите стъпки са много отговорни и трябва много да се внимава !!!!!

Пускаме VAG и влизаме в компютъра на колата избираме [select control module] после блок 16

[steeringWheel] избираме [codind] и прекодираме XXX?X (при мене беше 00001 и го направих 00011)

Интересува ни четвъртата цифра

0 = BoardComputer& CruiseControl not installed

1 = BoardComputer installed :-)))))))))))))

2 = CruiseControl installed

4 = BoardComputer& CruiseControl installed"" <<<----- Това е твоята цифра мисля :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Изчиствам и заключвам темата с цел да се запази в добър вид.

Моля който има нужда да си пусне отделно тема с питането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...