Jump to content

проблем с ABS +ESP моля помагаите


jlekov

Recommended Posts

здравейте на всички..

имам А4 1.9 TDI-PD 2000г светна ми червената лампа за спирачките и като го проверих на VAG-com-a ми даде грешки в задния десен датчик на колелото +сензора са нивелацията на колата (you rate sensor)+датчика за налиагането на маслото в ABS-a

питането ми е ако сменя датчика на задното дясно колело дали ще заработи ABS-a без ESP-to защото този YOU RATE sensor немога да го намеря

благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите ли са ти светнали по едно и също време... може и трите проблема да са от съвсем друго място... не бързай да сменяш датчици... като за начало само го измий хубаво... понякога кал върху него и разни такива насъбрали се гадости пречат и дава същата грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика на задното колело наистина е здал багажа ,проверих го с уред ,но мисьлта ми е ,когато неработят сензорите на ESP-to отказва ABS-a

знае ли някой колко минимално датчици трябва да работят и кои за да заработи ABS-a без ESP

Редактирано от jlekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rate sensor - това е сензонр за скороста на движение. Когато не работи ABS/ESP/etc няма как да знаят как се върти/не се върти това колело и веднага минават в авариен режим. Така както ги виждам нещата при теб ABS-а ти е 4 канален, т.е. следи всяко колело и няма начин да работи без дори един датчки.

Сменяй го и трябва да се оправят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...