Jump to content

Акумулатор за Б4 1.6 АДА


ZAGI_BG

Recommended Posts

Здравейте колеги ,днес ме изненада акумулатора /УМРЯ/ та въпроса ми е знае ли някой параметрите по каталог за моята каручка???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,днес ме изненада акумулатора /УМРЯ/ та въпроса ми е знае ли някой параметрите по каталог за моята каручка???

Тури му 75Ампера и да забравяш.През студа е по добре да е силен нищо няма и стане на колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да не е много висок, щот ако имаш капак после не щракат закопчалките.

Иначе и 65 ампер часа ще свърши работа.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продължа с мойте проблеми,свалих акумулатора и го заредих (преди две седмици като слагах тонколони на вратите, това съм го описал в една друга тема Цидито работи около 7-8 часа и тогава му разказах играта) на сутринта го слагам ,въртя и неще да пали след едночасово въртене около колата разбрах къде е проблема, Бензинова помпа която е на една година ,уж Италианска за 220 лв. да ама не. Извадих помпата ,махнах цедката и отдолу има една перка която стои между 2 части и става като турбинка , въпросната перка не се въртеше,разкапсоловах аз помпата и какво да видя ,оста на кято стои перката ,цялата в ръжда хванах едни клещи и раздвижих оста изстъргах с една отверка малко ръждата. Мина един комшия който ми даде препарат за ръжда и смазване VD 40 много добър,след като почистих и събрах пробвах с 2а кабела на акумулатора дали върти ,след което я монтирах .За сега върви.

А за акумулатора ми казаха да си взема по каталог ,защото ако е по голям няма да може да се зарежда на къси разстяния .Пътя ми до работа е 3 километра.Особено зимно време с пуснати големи консуматори (вентилатор на парното,чистачки,подгяващо на стъклото,и фарове еееееееее...)ще имам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На б3-ката 1.6 карбуратор,като си я купих ми беше с няква слаба Варта (от тези дето не се доливат,сухи ли се водят 0 незнам точно),дали 44 А/h или нещо от рода,ще те излъжа,не беше 50 или нагоре със сигурност.Кара ме 4 години,смених го точно преди да я продам.Никога не ми е правил въртели,макар че беше стар акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...