Jump to content

Смяна на филтри и масла


Recommended Posts

Тъй като съм нов във форума и не мога много да се ориентирам ще задам най-вероятно доста задаван въпрос...От скоро приятелката ми има Ауди А3 1,6 2001г...двигателят мисля че е 1,6AVU 75KW....искам да ми дадет съвет какво масло да сложа....в момента колата е с 10W40...и го погорва малко при каране над 140км/ч....Ходих при Мишо на диагностика и той ми каза, че най-добре за този двигател е да се сложи 5W30, но се страхувам, че ще го гори повече, а и цената идва малко в повече :-)....Нека колегите със този двигател да споделят какво масло ползват...

Другият ми въпрос е свързан с филтрите...бихте ли ме насочили към някаква определна марка и да ми кажето ориентировачно на каква цена са....до колкото знам са 4 на брой - горивен, маслен, въздушен и за климатика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

am brato prepora4vam ti castrol edge 5w30 to e za vw grupata i spored men nqma da ima6 priblem s nego.pak za filtrite kvito i da sloji6 se hartiq da gi eba.

:wacko: Човека се оплаква , че колата гори масло ти го излекува с масълце струващо към 40 кинта литъра .

Мъжки карай си с 10W40 да не ти пука идеално си е за двигателя - стига да си е от добра марка , а не някое евтино менте от Метро примерно :wacko: Филтрите са важна работа , купуваш ги от официалния представител на Ауди или от някоя от големите фирми за консумативи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм поръчал маслото само Castrol GTX Magnatec 10W-40 от колегато от форума, който внася масла от Пловдив....за филтри поизчаквам за сега да натрупам малко информация :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм поръчал маслото само Castrol GTX Magnatec 10W-40 от колегато от форума, който внася масла от Пловдив....за филтри поизчаквам за сега да натрупам малко информация :-)

Колегата от Пловдив е точен. От маслото Castrol GTX Magnatec 10W-40 съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...