Jump to content

Въпрос за реглаж на фарове DEPO на А3-ката


subphaze

Recommended Posts

Поради уважителни причини си смених фаровете с такива на DEPO обаче се появи следния проблем ,като ги пусна светят най-много на 10м пред колата.Като ги регулирам от купето и се местят с 10-20см най-много.Има на самите фарове едни такива с зъбци, обаче като ги въртя с отверката и фара не се мести въоб6те.Колеги кажете как да ги настроя щото вечер ни6то не виждам???Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради уважителни причини си смених фаровете с такива на DEPO обаче се появи следния проблем ,като ги пусна светят най-много на 10м пред колата.Като ги регулирам от купето и се местят с 10-20см най-много.Има на самите фарове едни такива с зъбци, обаче като ги въртя с отверката и фара не се мести въоб6те.Колеги кажете как да ги настроя щото вечер ни6то не виждам???Благодаря предварително

Колега, мой познат имаше точно същия проблем и се оказа,че крушката му беше разхлабена от мястото си. Може да провериш без да сваляш фара, като свалиш пластмасата отзад и опипаш самата крушка! :hilezh: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с такива фарове на депо и пак на А3

Регулирането става точно от тези бели зъбци на горната част на фаровете.С кръстата отверка се въртят зъбците наляво-надясно,но първо разбери кое е за нагоре-надолу и кое е за наляво и надясно защото на всеки фар има по 2 таква зъбци наподобяващи безконечен винт.И аз отначало се чудех защо несе вдигат и свалят фаровете,а то аз съм въртял болта за наляво-надясно. :hilezh: Като хванеш кое болче какво регулира ти трябват макс. 10мин. за настройката на фаровете.

За да се ориентираш по лесно като започнеш да въртиш от единия болт който е за наляво и надясно гледай външната част на рефлектора на фара,ясно се вижда как излиза и влиза рефлектора-това е за наляво и надясно,следователно другия болт е за нагоре-надолу

Успех лесно е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...