Jump to content

Проблем Dynamic headlights


BrewHaHa

Recommended Posts

Здравейте!

Проблемът се състои в това, че от време на време и все по често ми присветва една лампа на таблото /представлява фарче с насочена надолу светлина и удивителна вътре в него/. Проверих в книжката и се оказа че е сензор за Dynamic headlights. Ходих в Ауди и като пуснаха колата на тестера се оказа точно това, но казаха че грешката е случайна и че тестера показва, че всичко е ОК и да отида като свети постоянно. Тази лампа ту светва ту изгасва, но ме подлудява всеки пат като светне и писука. Става вапрос за Audi A4 Avant B7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дупчица на датчика откъм буксата и като пусне влага вътре и се скапва. Нека да се огледа инсталацията и ако не се вижда проблем го смени. Цената му е от 130 -180 лв. някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Проблемът се състои в това, че от време на време и все по често ми присветва една лампа на таблото /представлява фарче с насочена надолу светлина и удивителна вътре в него/. Проверих в книжката и се оказа че е сензор за Dynamic headlights. Ходих в Ауди и като пуснаха колата на тестера се оказа точно това, но казаха че грешката е случайна и че тестера показва, че всичко е ОК и да отида като свети постоянно. Тази лампа ту светва ту изгасва, но ме подлудява всеки пат като светне и писука. Става вапрос за Audi A4 Avant B7.

Предполагам става въпрос за ксенонови фарове?Ако е така и ако, си забелязал кратко премигване на фаровете е възможно да е от износването

на самата ксенонова крушка.Също така, е възможно, да е от датчиците за нивото на автомобила, които се намират около спирачаните дискове

на левите колела.

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

farovete sa smenqni skoro to4no predi da q vzema ot germaniq /01.2009/. Predi6niqt sobstvenik mi e priqtel /Germanec e/ i kaza 4e e dal 800Euro za smqnata. ina4e Vaudi mi dadoha cena kam 240 leva samo za zadniq dat4ik bez truda. vava vtornik sam pak na diagnostika za konkretizirane na problema dali e v tat4ika, v kuplunga ili v kabela.Nqma premigvane na farovete prosto tova prisvetvane na lampata na bord komputera.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега, дай някакво инфо за този проблем ако си го решил, какво излезе в крайна сметка , ксенон лампа или датчик.

Имам го и аз този проблем, гадната лампа светва само на градско и само когато вече е загряла колата.

Адски много ме нервира този сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...