Jump to content

Винтоверт


Recommended Posts

Не бях се замислял за тази страна на нещата, общо взето имах впечатление, че Макита имат доста добро охлаждане за класа си и затова бобините им гърмят по рядко. Но приемам, че Хитачито може би ще вземе превес по отношение на ергономиката. На мен най-любимата марка е и тази с перфектното охлаждане и тя е Хилти. Това нещо аз не знам как човек може да го прегрее, на всичкото от горе и сервизното им обслужване е много добро (оборотни уреди, кратки срокове...) Изпипана работа си е, само че цените на дребно са... меко казано високи. Диволта също е много як, пак с добро охлаждане, ама си е гъзария за вкъщи, сервиза им е под всякаква критика, то даже не може да се нарече сервиз, и ако трябва да си доверя бизнеса на тия сладури... :)

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми особено тези с литиевите батерии са супер леки...Как се държат като капацитет батериите им нямам представа, но ампеража, не е малък . А по договор, дори си длъжен да ходиш веднъж годишно за профилактика , за да важи по-нататък гаранцията...Поне преди беше така, когато съм се интересувал в Пловдив при един от представителите на марката. В общи линии, мен ме задоволява напълно, понеже често влиза в употреба подобен уред, но не ми вади парите,, както се казва, за да има смисъл да търся топ качеството. Като клас е доста над хоби , по-добре е от синята серия на Бош и спрямо Макита не знам точно ,дали е по-зле или на едно ниво, но цените из нета доста ме изкушават ...Според мен си струва и са удобни. За охлаждането трябва да се разпита, виж над това, аз пък не бях се замислял... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм търсил - може и да има - трябва да се пита.

Този го дават с още акум. отвертка, куфар битови - добра е цената

тук

:) о! и куфар имало, не съм го видял...

еее значе си заслужава :hilezh:

колега кажи последно - акумулаторанта отверка ползваш ли я ? добра ли е ?

лека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, виж прекалената лекота е нещо, което аз лично избягвам, предпочитам да е по-тежък уреда, с по-голяма инерция, съответно по-малко се клатушка в ръката, баланса в това отношение, пак са Хилти, особено тия с допълнителната дръжка, въобще нямаш чувството за най-прецизния винтоверт, каквото всъщност е, а по-скоро за ударна бормашина. Баси изречението. Хахаха. :)

Иначе гледай за к'ви цени на употребявани говорим. а това са нови

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:steinigung: о! и куфар имало, не съм го видял...

еее значе си заслужава :nixweiss:

колега кажи последно - акумулаторанта отверка ползваш ли я ? добра ли е ?

лека

Ползвам я - но рядко - все пак е аз домашна употреба.

Спорде мене е добра за тия пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо ви каза, ама вие не слушате...

При зададените условия на задачита за мен това е решението.

Преди 8 години бях пред същия проблем и си купих такава машинка,на "Райдер" и още ми върши работа,е като е преживяла и няколко дребни ремонта.Ако заложи и на някой от по-евтините гайковери пак няма да сбърка.Работил съм и с машинки на "Метабо" и "Бош" и няма място за сравнение между последните и това което търси колегата,но цената е няколко пъти над бюджета.

Всеки си решава колко пари да даде за инстумент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, виж прекалената лекота е нещо, което аз лично избягвам, предпочитам да е по-тежък уреда, с по-голяма инерция, съответно по-малко се клатушка в ръката, баланса в това отношение, пак са Хилти, особено тия с допълнителната дръжка, въобще нямаш чувството за най-прецизния винтоверт, каквото всъщност е, а по-скоро за ударна бормашина. Баси изречението. Хахаха. :steinigung:

Иначе гледай за к'ви цени на употребявани говорим. а това са нови

Ами 2 кг е според мен е добре като тегло. Сега видях, че и Хилти с литий-йон батериите са с такова тегло. Всъщност, батерията е най-тежкия елемент , понеже е почти половината от масата и от това дали ще е с никел-кадмиева или литиева, зависи теглото на уреда. А тук намерих едно интересно обсъждане на темата Макита VS Хитачи . Обърни внимание на постовете на Герхард . Човекът е от холандия с колекция от над 900 инструмента и енциклопедични познания за тях...

http://www.woodworkforums.com/f13/makita-vs-hitachi-90664/

А Хилти наистина са реномирана марка, за която само :nixweiss:

Мечо ви каза, ама вие не слушате...

Ами наистина малко с колегата се отклонихме от темата, но това , което каза Мечо при мен е изпълнено условие доста отдавна. Ако е за хоби и домашна експлоатация става като вариант, но ако ти се налага по-честичко да се ползва, малките габарити и ниското тегло са незаменими , както и липсата на кабел при открити пространства...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото има един пич на битака който беше нахвърлял един куп употребявани винтоверти от всякакви марки има и макити и бошове и други тип професионални. Ако човек е късметлия може да си добара нещо свестно. Даваше всичко по 25 лева независимо от марка модел и т.н. Въпросът е после колко ще струват двете батерии и зарядното и на колко ще стъпи този винтоверт, но това е друг въпрос. Хората взимаха като невидели като според мен после ще си ги чукат от главата като разберат колко ще им струват две батерии и зарядно ама карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...обърни внимание на постовете на Герхард . Човекът е от холандия с колекция от над 900 инструмента и енциклопедични познания за тях...

Луд, луд....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам я - но рядко - все пак е аз домашна употреба.

Спорде мене е добра за тия пари.

колега, а с колко батерии ти е комплекта ? две за винтоверта и две за отверката ли ?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само винтовърт/същия модел от брошурката/ - бях го купувал за 60лв някъде от Метро - с една батерия и с битове.

Преди 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...