Jump to content

нагаря бушона за перките


ljbomir

Recommended Posts

Здравейте,

преди няколко месеца ми нагоря много бушона за перките на радиатора.

Този,който се намира точно над акумулатора, от общо три. (доколкото разбрах другите два бушона са за ABS-a)

Беше много нагорял и в един момент ми спряха перките прегря колата и трябваше да карам само на климатик че да ги върти.

Отидох до една морга и си смених цялото легло с трите бушона, оказа се че не само бушона е нагорял ами и конектора

с трите жици от където идват от трите бушона, беше нагорял точно на едната жица.

Всичко се оправи, но виждам че пак е започнал новия бушон да се стапя леко.

Имам чувството че не са ми наред тоците.

Също забелязох че винаги се включват и двете перки на радиатора ?

така ли трябв ада бъде или първо да се включи едната и при необходимост и другата?

Дайте съвети.

колата е А3 1,6 бензин 97-ма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е нормално и двете да работят винаги заедно, особено при положение че не е включен климатика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за климатика знам един майстор в младост 1 зад пазара и съм много доволен.

Смени ми клапаните на компресора за 100 лева и ми доля фреон за още 20лв. И от тогава нямам проблем.

Ако искаш мога да ти дам телефон или дати обясня къде се намира.

А колкото до моите перки мисля пак да ходя на сервиз. Надявах се да е нещо дребно и да си го оправя сам.

Ебаси днес я взех от сервиза, от един месец я карам само между сервизите. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да не би кабелната обувка, която се включва към стойката на бушона да ти хлабава? Опитай да я стиснеш леко с клещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Която отива директно на плюса на акумулатора нали ? сещам се където цялата плюсова шина е хваната.

Аз по принцип лятото като сменях гнездото на бушоните, зачиствах тази шина за по добър контакт.

Но е възможно да съм пропуснал нещо. Ще огледам пак.

Добра идея още утре ще пробвам благодаря за съвета !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...