Jump to content

Тапи на блока


bingoo

Recommended Posts

Та въпроса ми е какъв размер са тапите на блока под изпускателните колектори

Мотора е 1.8 NE карб. 90кончета

Някъде четох от търсачката за размер 36.5мм но за др. мотор дали и на моя са такива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравеи колега. Преди 1 г. и аз смених тази тапа, голям зор беше.Мястото е доста ограничено.Без канал няма да се справиш. Влез в neoriginal.ru тапите на руски мисля че се казваше крьiшка с диаметър 36.6 кода е 036103113а голяма е колкото дъното на чаша за кафе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36.6 или 36.5 щото с търсачката открих 36.5 но за др. мотор ти колега с тоя мотор ли си

От долу сваля ли се нещо допълнително или само кората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влезели в neoriginal .ru - на твоя двигател NE излиза този код но провери  и ти.Сваляш кората и стартера ,мястото е доста ограничено заради колекторните тръби.Нямаш голям ход с чука за набиване на новата но ако използваш по често МАМАТА..... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен проблемна ми е първата от пред на зад от към ангр. ремък за това си мисля че няма да се налага да свалям стартера или е задължително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи сигурен начин-отиваш на канал ,сваляш кората, източваш антифриза ,избиваш старата тапа и с нея в магазина . А дали ще сваляш стартера прецени на място :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТКА излизат еднакви за всички 4 цилиндрови от 1.6 до 1.8,размера го дават 36.6мм.Колегата по горе е написал и каталожния номер.Успех при смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аман от тапи сега ми протече и др тапа и на нея не мога да и хвана размера дали е 18 или 19мм Става въпрос за тапите на смукателните колектори от пред от към ангр. ремък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз ги сменях преди зимата,но за размера да ти кажа не съм се замислял :flipoff:

Просто отидох в БОШ-а , казах им модела, мотора и годината и те ми дадоха тапите.

Всичко беше точно и нямаше проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...