Jump to content

Съвети за покупка на А3 ?


Recommended Posts

Здравейте колеги, предстои ми скоро покупка на А3 решил съм че това ще е следващото ми ауди и да ви помоля за малко помощ, изчетах почти всички теми за А3 във форума и съм се ориентирал вече към бензиновия 125 коня мотор 20V. Интересува ме и окачването еднакво ли е при всички А3-ки и ако не как мога да разбера кое е по качественото. А и за всичко друго свързано с колата, което трябва да гледам освен състоянието на колата, моля да споделите. Мерси предварително!!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за окачването знам че армортисьорите не са еднакви при кутро моделите и тези без задно предаване :bia:

много хубаво гледай за километрите че миналото лято...когато си търсих и аз откривах огромни разлики примерно пише на обявата 140 000 и като загледах около въздушния под него имаше лепенка 211 000 и директно се сбогувах с авто къщата :hilezh:

ако искаш да си сигурен води си разбирач...гледай при контакт дали светка всичко и после да гасне и опитай abs/esp дали работи

имам една 1.8TQ ако искаш виж снимки има в форума и в мобиле.бг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами когледа гледай обичайните неща .... които първо се набиват на око ...

1.)Виж боята

2.)Гледай за пребоядисвано и в следсвие на това си задай въпроса защо е такова.

3.)Огледай рейката за течове, а3 и а4 са слаби с тия рейки

4.)Огледай АБС-а дали работи както ти каза колегата по-горе.

5.)Цялостно разглеждане на двигателя за течове, дори и най-малкия такъв може да доведе до големи последсвия.

6.)Ориентировъчно погледни и течностите по двигателя.

7.)Преди да запалиш пипаш тръбите на антифриза да не да са топли, ако са топли им пожелаваш приятен ден колкото и да ти харесва колата, явно има проблем с чукане на повдигачи или нещо от сорта ... щом са я припалвали предварително.

8.)Оглеждаш таблото като си на контакт кое свети и кое не, да не някоя крушка да е махната ;)

9.)Виж гумите дали не са изядени на някоя страна, последсвие усукано купе...

10.)На студен старт следиш за това дали се менят оборотите, защото не знам как са при новите коли след 2000 година, но до 2000 ауди нещо не са се научили да правят дросели ... и оборотите играят :)

11.) На диагностика - ламбда сонда и дебитометър.

12.)Климатика го проверяваш дали работи ... като пак гледаш колата да е на нормални обороти, да не играят... принципно климатика духа студено на 2000 оборота може да форсираш за 10-15 секунди колата за да видиш как духа ... и т.н.

13.) Огледай салона на колата, педали, меха на скоростния лост и седалката от към шофера ... - това си говори ясно за употребата на колата, ако са в лошо състояние, а на таблото пише 170 000 километра бягаш :)

Успех!!!

И аз четох доста като тебе и сега отивам да броя парите днеска, така че успех колега ... хубави колички са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...