Jump to content

2.5 TDI петак


dri

Recommended Posts

Колеги, имам няколко питания. Никога през живота си не съм имал дизелова кола. Сега ми предстои евентуалво закупуване на кола с мотор на Ауди - 2.5 TDI петак 140 коня. Позразбрах, че е читав агрегат, но по принцип не знам нищо. Дайте мнения моля и препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднеш ли на не особено изморен екземпляр(което вече е много трудно) ще се радваш на здравината и качествата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами... не знам колко е уморен. 2001-ва е колата, на 220 хиляди, работи равномерно, има ускорение, тяга..но не мога да преценя дали не е последната силица преди моргата....

Редактирано от dri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: E как 2001ва година петак ве колега ? Капака отвори ли и на тази кола въобще, защото щеше да видиш, че е шестак. Виж кода на мотора от талона и пиши пак тук, за да разберем, за кой точно става въпрос, защото са няколко. Като цяло гледай също и общото състояние на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Моя е грешката ! Сега видях, че става въпрос за мотор на Ауди, а не ауди с мотор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен няма да сажеляваш аз карам Ауди А6 със сащия мотор благодарен сам че сполучих на добър няма грешка тоя мотор или поне за сега от както сам я купил преди 6 месеца нищо не е барано по него да чукна на дъво според мен волвото си заслужава мое мнение се пак успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички казват, че бил от най-здравите мотори. Има си някои скъпи части - дебитомер, демпферна шайба, обтягаща ролка. Някои агрегати може и да са различни от тези на Аудито.

И аз имам такъв и съм доволен, макар че смених скъпите части. Щом Ауди са го спряли 1997, а Волво са продължили до 2001 сигурно юе да е добър.

Една информация - като тъсих демпферна шайба проверих в Мото пфое - по-скъпа беше отколкото в Порше-запад за Ауди. Това ме кара да мисля, че за Волвото са по-скъпи частите, отколкото за Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време бях изчел доста за този двигател , няма да сбъркаш с избор си , (стига да е читав разбира се ) , комбито на което си се спрял също е страхотен избор ....

Интересно е да се разбере с каква Горивна Помпа е този двигател , и как е като ресурс ,

Хубаво е да се знае и как са скоростните кутии , ти си се спрял на ръчката , бях чувал че волво и Ауди по едно време са ползвали едни и същи АСК ....

Ако някой знае нещо по темата нека сподели .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГНП е същото,почти всичко е същото по периферията на двигателя освен дебитомера(при волво е електронен)и до колкото съм информиран имат разлика в софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...