Jump to content

Помогнете при избора на осцилоскоп


Recommended Posts

Колеги търся си преносим 2 канален сравнително евтин осцилоскоп (до 200-300лв) за разглеждане вида на дадено напрежение, пикови напрежения и т.н..., нищо професионално :bia:

Нека по-запознатите да кажат от тези кой е най-удачният вариант.

Добре ще е да е и мултиметър, но незнам това до колко ограничава свойствата му на осцилоскоп

п.с. първия е доста модерен :hilezh:

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари май ще се задоволя с едноканален :)

ето го хубавеца :)http://www.seeedstudio.com/depot/micro-dig...nano-p-512.html

аз като гледам става, но се чудя дали да рискувам, правен е от някакво студио с разбиваща цена :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,до каква честота ще правиш измервания?Ако наистина смяташ да работиш с него,избери си хубава машинка дори и да ти излезе малко над бюджета,все пак крайния ти резултат ще зависи от това измерване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ми ето сега например имам един усилвател за кола и няма как да видя управляващия сигнал....мултицета ми е що годе читав и показва, че честотата е 32kHz, но не мога да видя има ли пикове и формата...по принцип (за сега) не ми трябва за високи честоти от типа на мегахерци...

тази оферта мисля, че си заслужава (като се замисля са си доста пари за любителско ползване!)

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще е за автомобила, дали не е по-добре двуканален. Обикновено не те интересува само формата на сигнала и пиковете, а и какво друго устройство му въздейства на този сигнал - примерно работата на запалителната система.

само си разсъждавам на глас :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

какво ще кажете за този , ето повече параметри http://cgi.ebay.com/Hantek-DSO-2090-PC-USB...S-/160411974985

35 волта не са ли малко? предполагам може и на 350?

мои познат много неща си поръча от този сайт и нямаше проблеми

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...