Jump to content

Масло и спецификации на 1,9 Помпа-Дюза


KireTTo_RS2

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

По книжка за 1,9 Помпа-Дюза 131к.с. дават маслото да е спецификация 505.01 за нормални интервали на смяна (15000км).

Моделът на Castrol EDGE Turbo Diesel SAE 5W-40 покрива изисквания:

АPI SM/CF, ACEA A3/B3, A3/B4, C3, VW 502 00/505 00/505 01, MB-Freigabe 229.51, Ford WSS-M2C917-A, RN 0700/0710, BMW Longlife-04.

Audi-то на мой приятел е с Q8 Special 5W-30 покроващо изисквания:

ACEA A3/B3/B4/C3; API SM; MB-Approval 229.31; BMW Longlife-04.

Въпросът ни към компетентните органи от форума е: Маслото подходящо ли е за този тип двигател, тъй като покрива изисквания за модерни бензинови и дизелови TDI двигатели, както Castrol-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е да споменеш VW нормите за това масло Q8 5W-30, ако искаш точен отговор. Те са водещи при обслужване на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тези норми които съм упоменал само тях пише върху тубата. Попадал съм случайно в сайтове, където пише че покрива някои изисквания на VW. А това е извадка от сайта на Q8:

Q8 Formula Special 5W-30 is an ultra high performance SAE 5W-30 synthetic engine oil for Euro IV passenger car engines.

MB 229.31, BMW Longlife-04, ACEA A3/B3/B4/C3, API SM.

Като сравнявам спецификациите на Castrol-а с тези на Q8 гледам, че са много сходни. От там изхождам с мнение, че маслото е подходящо. Но все пак нека и други колеги изкажат компетентно мнение. Благодаря предварително! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да не е хомологирано за двигателите от VAG-групата, макар че масла за тези двигатели освен по спецификации на производителят могат да се подбират и по експлоатационен клас. Аз поне не бих си сложил такова, на което не са дадени нормите предписани за моят двигател. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за уточнения отговор, колега. Ще предам на моя приятел. А като експлоатационен клас Q8 го водят LongLife (20000км.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за уточнения отговор, колега. Ще предам на моя приятел. А като експлоатационен клас Q8 го водят LongLife (20000км.).

Те това е експлоатационен клас по различните стандарти: ACEA A3/B3/B4/C3, API SM. Онова, което си го написал е търговски термин с цел реклама. Производителите на автомобили, съответно на двигатели предписват на колко и кога се сменя масло на мотора, а не масларите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си че производителите диктуват правилата и аз уважавам тяхното предписание на своя автомобил. За експлоатационния клас грешно съм разбрал преди малко :) Аз също карам такова Audi А4 ( не това от подписа ми, защото незнам как да го редактирам ), но имахме спор с моя приятел и реших да попитам и странични хора да кажат своето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здравейте, Колеги!

По книжка за 1,9 Помпа-Дюза 131к.с. дават маслото да е спецификация 505.01 за нормални интервали на смяна (15000км).

Моделът на Castrol EDGE Turbo Diesel SAE 5W-40 покрива изисквания:

АPI SM/CF, ACEA A3/B3, A3/B4, C3, VW 502 00/505 00/505 01, MB-Freigabe 229.51, Ford WSS-M2C917-A, RN 0700/0710, BMW Longlife-04.

Audi-то на мой приятел е с Q8 Special 5W-30 покроващо изисквания:

ACEA A3/B3/B4/C3; API SM; MB-Approval 229.31; BMW Longlife-04.

Въпросът ни към компетентните органи от форума е: Маслото подходящо ли е за този тип двигател, тъй като покрива изисквания за модерни бензинови и дизелови TDI двигатели, както Castrol-а?

Ето 6 онлайн спаровочника за каталози за моторни масла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Q8 имат масло покриващо 505.01 , като си купих колата беше с такова и двигателя определено си беше доста шумен ... сега съм с Motul и няма нищо общо като шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...