Jump to content

Въпрос за ключа на Б4 ?


Recommended Posts

Здравейте, имам Ауди Б4, АДА, 1994 г. Имах резервен клю на колата който поради бедствие изгоря, оттогава ползвам оригиналния ключ на Ауди който има едно копченце отгоре. Днес Брат ми отворил ключа за да види с каква батерия е защото си мислел че това отпред на ключа е лампичка която при натискане на този бутон ..трябва да светне..аз си нямам на представа от тези неща.

Проблема е че след като затвори ключа, колата пали и гасне веднага. Реших че явно има някаква електроника и вероятно тази изглеждащата като лампичка работа в ключа е нещо друго :steinigung: . Има ли истина в това което си мисля и как мога да си помогна с проблема че съм с колата на едно село в дълбоката провинция ..тук сервизи няма :hilezh:

Благодаря, чакам за съвети ..какво да правя :hilezh:

Ключа изглежда така:

key.jpg

Редактирано от vesmes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има лампичка и батерия и като се натисне свети :steinigung: отделно има и една зелена ампула която е чипа на имобилайзера и явно нея сте загубили за да не пали ....решението е да търсите малка зелена ампула иначе ПЪТНА ПОМОЩ :hilezh:

Редактирано от pacofazomera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз сригнах до този извод, понеже сега го отворих пак ключа и забелязах че от левия край ..срещу лампичката има цилиндрично продълговато място което стой празно :hilezh:...Направих и проба в колата, когато директно завъртя ключа ..без да чакам ...колата пали..угасва и свети лампичката с "ключ" на нея. Ако завъртя на контакт и изчакам ..колата изобщо не пали понеже започва да мига тази същата лампичка ;). Започвам да ровя из района :hilezh:

Колеги, зелено нещо ли търся или може и да е в друг цвят ? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тънко зелено стъклено цилиндърче ..мястото му е точно срещу лампичката

Редактирано от pacofazomera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен глупав въпрос :hilezh: Възможно ли е да го е нямало и преди в ключа..никога не съм го отварял досега. Всички оригинални ключове ли са с тези чипчета ?

Благодаря Ви предварително за търпението :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма начин да го е нямало дефакто няма как да си палел до сега точно тоя чип бях изгубил от колат на баща ми ( абе приличаше на крушка ама цилиндрично без фасунката ) и нямаше палене + това му трябваше разчитане на чипа през компютър иначе нямало да запали , Успех с търсенето че струва иначе мн. пари :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви от сърце за бързото включване и помощ !

Намерих Пущината ! Ура, пали от раз. :hilezh:

Редактирано от vesmes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...