Jump to content

a3 1.9tdi 110кс проблем с турбото


hox

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги.
По повод къде и от кого да се рециклират турбините на колите ни ,от моя скромен опит от 10 коли с ремонтирани
турбини мога да кажа ,че най добре се правят на 3 места в БГ. В Дупница,Варна и Русе.Там хората са по отговорни
от останалите и настина ти вземат проблема като свой.Вземат средно скъпо,но слагат хубави части..а ако търсите
евтин ремонт с китайски части търсете сервиза в Монтана.Там цените за рециклиране на турбо са без конкуренция.

 


Колега карам същата кола, имах същия проблем и ходих на 3 майстора и ми казваха цени от 500 до 2000лв. Моят съвет е да отидеш при Мишо от горубляне(в някоя от темите има негови координати). Не е лесно да си запазиш час при него, но си заслужава, пробвай :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте и от мен.Не е точно за тук темата ми,но виждам много кадърни хора с добро обяснение на нещата.Имам Ауди а3 1.6.Незнам точно как да обясня проблема или по скоро проблемите.Ще започна от това че още когато я купих при тръгване на първа и 2ра предавка колата няма мощност и от веднъж се ускорява.Втория проблем е разхода(може би този въпрос ще си го обясня с предния проблем) Харчи около 10 градско(Перник незнам колко градско може да се нарече.Най добре да кажем смесено)И третия и най-тежък проблем е че не е карана цяло лято и когато се прибрах логично акомулатора беше скапал.След смяната му запалих колата и изобщо няма мощност.След 3 хиляди оборота започва да се ускорява. Надявам се някой мозък да ме светне какво да направя най-напред.Един познат майстор ми каза да започна от кабелите и свещите и подред да сменявам всичко.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 17.01.2014 г. at 21:33, Venko_81 написа:

Здравейте,колеги.Имам проблем с аудито а4 ,1.9,дизел.Проблема се състой в това че когато подам газ и оборотите минат 3000 колата забива,и не иска да върви,след това я изгасвам и се оправя,но не го прави всеки път,някой път върви до дупка ,някой път щом мине 3000-те оборота забива.Четох във форума ,предполагам че може да е зацапана геометрията на турбото и някой други неща.Има ли някой с такъв проблем да обменим информация? :)

Мойта е 131кс от 2/3 дни ми прави същия проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...