Jump to content

Един въпрос за бензина?


Recommended Posts

Колеги какво ще правим при тия цени на бензина??? Ще продаваме колите ли,ще ги караме само в краен случай или ще минаваме на електрически :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тука и аз не съм съгласен.Червеното изобщо не означава,че горивото е за отопление или поне не във всички случаи.Пример-дизелът за машините в БДЖ си идва от рафинериите съвсем нормален на цвят и състав,а маркирането/оцветяването/ му в червено/нюанса е съвсем различен от този на промишления дизел за отопление/ става в съответните депа и мярката е само и единствено против кражба. :)

Е колега,аз цвета го дадох като примерен.Иначе не бях съгласен ,че горивото го маркират заради кражба(изключвам БДЖ).Цялата идея на маркирането е не бай Някойси да не си вземе 20лт.,а на бензиностанции да не се продава безакцизен дизел/бензин.Лично мнение ,може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво ще правим при тия цени на бензина??? Ще продаваме колите ли,ще ги караме само в краен случай или ще минаваме на електрически :-)

Като гледам как е тръгнало ще си накупуваме колелета...за електрически може да си позволиме след 10-15 години :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Цялата идея на маркирането е не бай Някойси да не си вземе 20лт.,а на бензиностанции да не се продава безакцизен дизел/бензин.Лично мнение ,може и да греша.

Не грешиш съвсем, това е идеята на акцизното законодателство-Закона за акцизите и данъчните складове и правилника за прилагането му, където са посочени и цветовете на веществата с които се маркират газьола и керосина. Едновременно с това БДЖ, Марица Изток и др. по-големи фирми "маркират" горивата си против кражба. Доколкото знам това боЙдисване против кражба вече е забранено. При наличие на маркирано гориво в резорвоара на МПС глобата е от 100 до 500лв.за физическо лице. Не съм чувал да е налагана на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...