Jump to content

Един въпрос за бензина?


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Незнам темата дали ми е за тук,ако не е моля модераторите да ме извинят и да я преместят където трябва :(

Въпроса ми е бензина с какво може да се смеша?!Взех си така да се каже бензин на черно :respekt: обаче ми мирише малко на нафта?!

Чудех се дали не е сипван с фуния дето преди това е сипвано нафта... и от това да мирише,може ли да се смеша нафта с бензин без да личи!?Някой ако е запознат да по коментираме малко :zustimm:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин с нафта се меша във всяко съотношение. Ама нафтата е по-скъпа от бензина та уж няма далавера.

Кой знае това което имаш какво е? Може да е керосин примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на колко пари го взе и от къде (може и на лични) за да ти се даде по точен отговор на въпросите. Имам 2 висши завършени в тая област така че, дай да видим какъв е случая ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайски бензин... или може би от циганско гето. или всъщност е корабно гориво смесено с охладителна вода от козлодуй...:zustimm: ех тези акцизи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дизел бях чувал, ама за бенз :wall: ... питай тоя дето го е точил дали преди тва не е пресушил и някоя дизеларка от тва ти мирише сигурно ... или не е имал друг съд и е наливал 50 на 50 :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: има добавки по бензиностанциите като налееш бензина сложи и малко от добавката то си пише горе долу какво съотношение за колко литра колко да сипеш / добавката май е за по добро изгаряне на бензина/ защото не знаеш какъв е бинзина

аз съм наливал 2-3 пъти бензин на черно върви си няма проблем но гледай какво наливаш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ivo_Dinkov ,не съм съгласен ,горивата се маркират когато са безакцизна стока.И ще обесня :червено за отопление,зелено за бункироване.На този вид гориво не се начислява акциз на куповача и се слага маркер за да не се спекулира с това гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Може и да греша, моите познания са в стил 'чух го от двама таксиджии пред мен на опашката, докато чаках да си измия колата на ОМВ- то' :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли:

Имам за продан 2л А92. Синьозелен.

Може и на шишенца по 20мл за сувенир. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ivo_Dinkov ,не съм съгласен ,горивата се маркират когато са безакцизна стока.И ще обесня :червено за отопление,зелено за бункироване.............

Е тука и аз не съм съгласен.Червеното изобщо не означава,че горивото е за отопление или поне не във всички случаи.Пример-дизелът за машините в БДЖ си идва от рафинериите съвсем нормален на цвят и състав,а маркирането/оцветяването/ му в червено/нюанса е съвсем различен от този на промишления дизел за отопление/ става в съответните депа и мярката е само и единствено против кражба. :)

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, пусни го като тестери на парфюм- с аромат на 92 октана :bia::ph34r:

Чист ли да го пусна или да го разредя? Че може много скъп да стане.

Не важиш! :) Имаш ли от А86? :) :)

Ти па да не би да имаш?

А един приятел има чисто нов, заводски опакован двигател от Москвич 408 на тавана. Купен някога за резервен. Да има.

Ако някой го купи ще му подаря бензина. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...