Jump to content

Премахнах един проблем.....


oldtimer

Recommended Posts

За някой тази тема ще се види глупава, а за други може би не.....

Проблема ми беше следния: Като загрее колата вдигаше обороти 1300-2500 в тоя порядък и ги държи докато не я загася за повечко време, никога не го пряви на студено палене, или като изляза на дълъг път. Ходих при кой ли не, хора на които им викат с второ име ИНЖЕКЦИОНА!!! ми викат тва нема оправяне, или ще ти струва безбожно мн пари, сложи си карбуратор.... Или версии от сорта на заклинва ти втората клапа, първата клапа, заклинва ти иглата в бензиновия дистрибутор и т.н. и т.н...... За едно бях сигурен, че като вдигне обороти ми обеднява сместа повече защото не вдигаше усезаемо разхода. До гуша ми дойде от този проблем и се хванах да сменя всички скъсани въздушти тръбички, маркучета, разхлабени скоби, и мн други места и уплътнения от където може да гълта въздух. Това ми беше работа почти цял ден, и когато отхвърлих всичките... пак вдигаше обороти. Накрая супер отчаян свалям акумулатора и викам да сменя клапанчето което регулира въздуха при студено палене (понеже от обездвижената Б2ка имах такова) и като де не повярвам проблема изчезна и паленето даже се подобри. Оказало се, че то като се загрее понеже седи на бая жегаво място нещо "изперквало" и пропускало въздух, а на извънградско се охлажда и спира. П.С. при студени и демонтирани клапанчета като надух разваленото слаб дебит, а здравото максимален.

Ето снимка на проблмната част и къде седи (ако не се лъжа всички K-jetronic я имат)

o633880380495855000.JPG

o633880380646480000.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам проблем при студено палене и не знам дали е от тая хуйня или е от скапани дюзи защото ИМАХ газова.Въпроса ми е тоя клапан напълно ли трябва да се затвори като загрее колата или трябва да мени пропускателната си способност,защото както ще видиш в следващото филмче(към края),на него се подават импулси които би трябвало да менят дебита му в зависимост от темп. на колата.Не съм сигурен обаче дали този чарк е абсолщтно същия защото като гледам другите филмчета инжекциона е малко по различен опне от този на б3.

http://www.youtube.com/watch?v=Dj8AmC6JqGM...feature=related

ПП:филмчетата са доста полезни и дори и само от анимациите се разбира доста.

Редактирано от SaltWater
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали се затваря докрай като колата загрее. Знам, че е напълно отворен като е студена. Моя случай беше мн странен защото като ми правеше проблем и вдигне обороти изкарвам буксата и пак ги държи същите.

П.С. само на газ ли караш колата?

Редактирано от oldtimer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само на бензин.Казах че имах газова но беше изкормена.Сега се чудя дали дюзите са отишли подяволите "плюят" или проблема ми е в нещо по дребно като това.Има ли ефект от ултразвук и къде мога да отида да ми измерят с манометър какво е налягането на дшзите и дали е постоянно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега не съм те разбрал. Знам, че като колата е карана основно (само) на газ регулатора на налягането на бензина заминава (намира се на блока) Точно такъв случай имах с двама приятели. За дюзите знам, че не ги лекува ултразвук.

Друг случай ще ти кажа, колата която си я държа за части е с JN мотор и тя само на газ е била карана, с махната газова уредба въобще не палеше. На миналия собственик са му казали че дюзите са му задръстени..... махнах и бензиновия дистрибутор и понеже не беше като моя а "по-модерен" за ламбда сонда и го разглобих и всичко беше пълен запек, всички мембранки бяха сбръчкани и запекли пружинки и т.н..... и си мисля пък кво остава за дюзите......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо заминава точно тоя регулатор.И аз имам някакви смнения за него но едва ли мога да го намеря само него.А на кое викаш бензинов дистрибутор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулатора заминава защото не циркулира бензин през него. Горивен дистрибутор (разпределител) тва от което излизат тръбичките за дюзите в него влизат тръбите от резервоара, и от него излиза още тръбички за регулатора, за дюза студено палене.......

Редактирано от oldtimer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам,щото някои му еикат глава на инжекциона :) кажи все пак някои гуру маистор ри които казваш че си ходил.Искам да ми измери дебита от бензиновата помпа като за начало и после да ми настрои сместа при загрял двигател защото и тя е разбазикана от някой хитрец.Мисля че чак след тия проверки трябва да гоня добър студен старт и стабилни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За майстор.......... поинтересувай се във форума.......... мисля, че ще намериш, аз при тея които съм ходил от всички не съм доволен, коегата aleksander ми каза наскоро, че познавал такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темперетурата на маслото...... Примерно.... за цифрите не съм сигурен...... ама като е студена през едната тръбичка минава гориво с 11 атмосфери и се връща по другата тръбичка със същото или малко по-малко налягане, като загрее минава с 11 и се връща с 7-8.

пп - K-jetronic -a работи с много високо налягане в сравнени е с един Motronic

Редактирано от oldtimer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам оттам идва подаването и на повече гориво при студен двигател,което значи че при мен не работи или този регулатор или клапана за въздух или и двете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...