Jump to content

Закъсан опорен лагер (А4 1.8T quattro '97)


caracas

Recommended Posts

Опорния (висящ) лагер на кардана е в лоша кондиция. :bia: Понеже всичко е разкачено за да се сменя съединителя реших да попитам в ЮниТрейд какви пари е. :bia: Не разбрах дали искат да купят и част от ауди-то ми но ми се спомена нещо като 2200лв :bia: , защото вървяло комплект с кардана и т.н. В резултат на което сън не ме хваща. Мярнах разни постове че колеги са решили проблема като са взели висящ лагер от БМВ е36, избили са лагера и са набили нов лагер (6006). Това лично на мен ми звучи доста сложно и изобщо не ми е ясно, дали може да стане с лагер от БМВ втора ръка, от къде да взема 6006 и т.н. Дали някой правил процедурата ще удари едно рамо? Ако има опорен лагер от БМВ или нещо друго който да пасне без смяна на самия лагер в него ще бъда много щастлив :P . Прочетох че е хубаво да се смени греста на каретата, и да се вземат НОВИ свалените болтове (май са 12). За които 12 болта става дума, защото утре имам път през Юнитрейд и не знам какви 12 болта да искам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад напред

- Болтовете, са болтовете които хващат каретата на кардана, към главините на задния диференциал и торсена отпред на скоростната кутия. По 6 броя на каре, общо 12.

- Греста на каретата е хубаво да се смени, защото за 13 години, гаранция са поизсъхнали, особено това към скоростната кутия което е, защото то

е изложено на по високи температури.

- Лагера и тампона около него:

Самия лагер (6006) е стандартен размер, и във всеки магазин за маркови лагери (SKF, NTN и тн.) или авточасти ще имат същия по каталог. За тампона има няколко варианта. Тампон с планката от БМВ, или както стана при мен, намериха ми идентичен тампон 1:1 с моя.

При пърия вариант, самата скоба на БМВ тампона, трябва да се преработи малко за да стане с формата на оригиналния от Ауди.

И в двата случая, най удачно е да се свали опората от кардана, задно с лагера, и да се ходи по големите магазини за авточасти. Намират се

алтернативи, дори с лека преработка на металната скоба, което не е никакъв проблем за българския гений ;) Това е масов проблем и е доста познат на търговците на авточасти вече.

Друг важен момент, е че при свалянето на опорния лагер, кардана трябва да се разцепи на 2те си части. Много е важно да се бележи предварително, как са били свързани частите, и после да се нанижат на шлиците в абсолютно същата позиция. Кардана има много фин баланс и ако се разместят 2те части, баланса отива на кино и се почват едни вибрации...

Отделно, ако каретата ти не са в щветущо здраве, мога да ти предложа и нови:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...p;#entry1245446

Цената ще я коментираме на лични, ако имаш интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад напред

- Болтовете, са болтовете които хващат каретата на кардана, към главините на задния диференциал и торсена отпред на скоростната кутия. По 6 броя на каре, общо 12.

- Греста на каретата е хубаво да се смени, защото за 13 години, гаранция са поизсъхнали, особено това към скоростната кутия което е, защото то

е изложено на по високи температури.

- Лагера и тампона около него:

Самия лагер (6006) е стандартен размер, и във всеки магазин за маркови лагери (SKF, NTN и тн.) или авточасти ще имат същия по каталог. За тампона има няколко варианта. Тампон с планката от БМВ, или както стана при мен, намериха ми идентичен тампон 1:1 с моя.

При пърия вариант, самата скоба на БМВ тампона, трябва да се преработи малко за да стане с формата на оригиналния от Ауди.

И в двата случая, най удачно е да се свали опората от кардана, задно с лагера, и да се ходи по големите магазини за авточасти. Намират се

алтернативи, дори с лека преработка на металната скоба, което не е никакъв проблем за българския гений ;) Това е масов проблем и е доста познат на търговците на авточасти вече.

Друг важен момент, е че при свалянето на опорния лагер, кардана трябва да се разцепи на 2те си части. Много е важно да се бележи предварително, как са били свързани частите, и после да се нанижат на шлиците в абсолютно същата позиция. Кардана има много фин баланс и ако се разместят 2те части, баланса отива на кино и се почват едни вибрации...

Отделно, ако каретата ти не са в щветущо здраве, мога да ти предложа и нови:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...p;#entry1245446

Цената ще я коментираме на лични, ако имаш интерес.

Благодаря за отговора колега. Каретата още не са гледани точно в какво състояние са, първо ще сменим висящия лагер и греста им за да видим след това дали има някакви шумоте и т.н. Ако има ще продължим да гледаме какво още евентуално трябва да се смени. Къде точно ти намериха идентичен лагер и нещо като модел на лагера, дали е бил от БМВ или друго.

..Едит..

След няколко часа отивам да взема висящ лагер от някакво е36, ще има ли проблем че лагера е 2-ра ръка? (дефакто ще му ползвам само стойката, самия лагер ще се смени?)

Редактирано от caracas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай с втора ръка. Като е стар, дори да смениш лагера, самата гума пак е остаряла и ще се накъса след време. Е36 си е на същите години, така че и състоянието му ще е кофти.

Твърде много разглобяване има на кардана за да се смени тоя лагер/тампон, за да рискуваш с втора ръка част.

Взимаш твоя, тръгваш по магазините и сравняваш.

Същото важи и за каретата, ако имат дори минимален луфт, значи са за смяна, не чакай да почнат да тракат за да ги смениш, така или иначе ти е разглобен кардана.

В случая не те убеждавам да ги купиш от мен, а само давам съвет за да не си хабиш нервите после пак да сваляш кардан.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай с втора ръка. Като е стар, дори да смениш лагера, самата гума пак е остаряла и ще се накъса след време. Е36 си е на същите години, така че и състоянието му ще е кофти.

Твърде много разглобяване има на кардана за да се смени тоя лагер/тампон, за да рискуваш с втора ръка част.

Взимаш твоя, тръгваш по магазините и сравняваш.

Същото важи и за каретата, ако имат дори минимален луфт, значи са за смяна, не чакай да почнат да тракат за да ги смениш, така или иначе ти е разглобен кардана.

В случая не те убеждавам да ги купиш от мен, а само давам съвет за да не си хабиш нервите после пак да сваляш кардан.

Успех.

Висящ лагер ще взема от Е36 чисто нов. Утре ще ми го доставят, марка и т.н. нямам на идея, ама си мисля че поне 100 000км ще изкара ;) . Вътрешния му лагер е точно 6006 и няма да се налага избиване и слагане на нов. Майстора ми ще огледа колата вторник вечер, или сряда сутринта и ще се изкаже за каретата. За момента каза че маншона им е перфектен, но като го махне за да смени греста ще се види точно. Само не съм сигурен че ще успее да преправи скобата от БМВ , и може би ще се наложи посещаването на друг сервиз. :flipoff:

Преди малко се обзаведох със феродо на Саш, и притискател Лук. Така и така бях там и взех и маркучи за вакуума че моя се сцепи докато го вадех за да монтирам буст метър. Вече в ЮниТрейд ми викат здрасти ;) , май трябва да ходя по рядко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...