Jump to content

Палене 1.9 ТДИ 110hp


deniRS

Recommended Posts

За съжаление акумулатора е нов FIAMM 74ah/650ампера стартови ток и на стартера му е правена профилактика наскоро а напржението което дава генератора е 14,1v

Откъде си колега? ВАГ-КОМ имаш ли под ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG KOM нямам но съм я водил на двама майстори които имат.И уж всичко е наред при диагностиката.А иначе живея в Варна.

Редактирано от spaceone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се да е от полза информацията, която давам.

Колегите от английския форум също са се сблъскали с подобен проблем и при тях решението се е оказало следното:

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=15804

На кратко в поста се споменава, че ЕКУ-то изисква достигане на 250 оборота от мотора, преди да започне да впръсква нафта, но САМО ПРИ ЗАГРЯЛ ДВИГАТЕЛ, ето защо, ако не се достигнат 250 оборота двигателя няма да запали веднага. При проблеми със стартера . Вероятна причина за това може да бъде слаб(проблемен) стартер.

Съществува начин да се изпробва, дали имате проблем със стартера, посредством Ваг ком.

Еку-то трябва да се настрои за автоматична скоростна кутия. За целта, влезте в настройките на двигателя, от там в прекодиране ( "recode") и сменяте режима от 2 на 1. Така Еку-то се настройва за автоматична скоростна кутия и функцията за достигане на 250 оборота преди впръскване на горивото при топъл старт е оменена. Ако проблемът наистина е в стартера колата трябва за запали веднага без проблем при топъл двигател.

Друг начин за диагностика е, като се откачи датчика за температурата на двигателя. Колата пак трябва да запали веднага макар и топла, ако проблемът е в стартера.

:hilezh:

Мисля че всичко е наред вече и паленето го оправих.Колега искам искренно да ти БЛАГОДАРЯ за полезния съвет.Не го направих по начина по които си го описал но действах именно в тази насока.Ще ми трябват няколко дена да се убедя че съм прав и ще пиша отново.И това да посетя английския форум също ми помогна много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че инфото е било от полза и всичко е наред сега.

Има ли промяна в поведението на двигателя? Бях прочел някъде,

че не бил толкова "динамичен" в този режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ направих това което ме посъветва но действията ми бяха насочени да реша проблема за тези 250 оборота и ще ти пиша когато съм сигурен че всичко е наред. Така че не мога да ти кажа дали двигателя е "динамичен" в този режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паленето на топъл мотор вече е наред и колата си пали без проблем.Оказа се стартера,въпреки че беше отварян преди три месеца за смяна на бендикс. На кой да му дойде на ум че там ще се появи проблем?Майстора ми смени само предната втулка и го почисти и сега е добре. Така че и аз съм в клуба на палещите на топло.

Редактирано от spaceone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...