Към съдържанието

Снимка

Gaz-Injection za ACE dvigatel-2.0/16V-????

• Моля влезте във форума за да отговорите
7 отговора в тази тема

#1 lz1cbk

lz1cbk

User

• Members
  • 259 Мнения:
  • Kaра:Audi 100

Публикувано 14 януари 2007 - 13:09

Kolegi,
ot mnogo vreme me interesuva v koi serviz za montaj i obslujvane na gazovi uredbi moje da
montirat gaz-injekcion na ACE dvigatel ?? Kolata e audi 100-C4, 1993, 2,0 E/16V.
Vijdal sam v mnogo takiva koli , vneseni ot Italia i Holandia ,4e ima montirani gaz-injekcioni.
Takiva uredbi se proizvejdat i u nas otskoro-firmata se kazva BSM(Bulgarian sound machines), namira se na 7mi kilometar, sre6tu Metro.Za sajelenie, te ne sa zapoznati sas
K-Jetronika na ACE motora(mehani4niat injekcion). Serviza s koito rabotiat(Bulavto) sa6to ne sa zapoznati i te smiatat 4e na K-Jetronik ne moje da se postavi Gaz-Injection, za6toto tozi tip uredbi sa prednazna4eni za KE-Jetronic(t.e. za Elektronen Injection) i v kola s mehani4en injection niama ot kade da se vzemat 4etirite signala za djuzite na 4etirite cilindara.No az sam vijdal 4e to4no tozi motor raboti sas Gaz-Injection.
Po kakav na4in-ne znam...
Ako niakoi kolega ima takav motor sas takav injection, ili e dobre zapoznat sas K-Jetronic,neka spodeli ili izprati snimki ot kade to4no se vzemat 4etirite signala.Tova e edinstvenata spanka za momemta.
Ina4e otzivite za Gaz-Injection sa mnogo dobri,za sajalenie do skoro cenata na takava uredba struva6e okolo 2000 lv,no ve4e se proizvejdat i tuk i cenata na palen komplekt sas butilka i kompjutar e 1000 lv.
www.bsm-bg.com
Mislia 4e vaprosa interesuva i mnogo drugi kolegi i 6te bade dobre da namerim otgovor.

Blagodaria predvaritelno !

#2 cecocekov

cecocekov

User

• Members
  • 19 Мнения:
  • Kaра:AUDI 100 16V ACE

Публикувано 07 март 2007 - 13:46

Двигателя не е ли K-motronik,a?
Това е механична инжекция.
Не е за препоръчване газ.
Така мисля аз ,проучи добре въпроса.
Успех.

Редактиран от cecocekov, 07 март 2007 - 13:49.

#3 mariela78

mariela78

User

• Members
  • 10 Мнения:
  • Kaра:audi 100 16v

Публикувано 08 март 2007 - 00:16

аз съм с гас на същото ауди но не става газов инжекцион защото е механична инжекция . Но няма проблем и об газово стига да има добър специалист просто поставят една специялна клапа от кадето ако има детонации да излизат от там и нямаш грижи. Аз сжм от една година на газ и няма проблем.Газовото ми излезе 650лв всичко.

#4 Lord of the Rings

Lord of the Rings

Голям фен

• Members
  • 5148 Мнения:
  • Interests:Тенис, Сърф, Бридж... АУДИ!!!!
  • Kaра:Ауди 100 2.0Е 16V

Публикувано 08 март 2007 - 11:08

Само разбрах, че става дума за газ на АСЕ. Ама другото не можех го прочетем.
Ако го напишеш на български, може и да съм полезен с нещо...

#5 karacha

karacha

User

• Members
  • 4 Мнения:
  • Kaра:в момента никакьв

Публикувано 09 март 2007 - 22:47

и как е разхода на газ с АСЕ то и как ускорява

#6 mariela78

mariela78

User

• Members
  • 10 Мнения:
  • Kaра:audi 100 16v

Публикувано 11 март 2007 - 22:46

не намирам разлика в ускорението gas 14 - 15 градско с пуснат климатроник

#7 Батстанчо

Батстанчо

User

• Members
  • 1087 Мнения:
  • Kaра:мАтор

Публикувано 15 март 2007 - 22:29

Иам ли АЦЕ-то комп??В смисъл ЕКЮ??Как се контролира запалване и сместа?Ламбда?Или няма никаква електроника?Интересно ми е,че един приятел си купи онзи ден и иска на ЕЛКОН да го води,дали има смисъл от интервенцията след като е механичен инжекцион?В характеристиките в Златния Фонд пише че е КЕ-Мотроник,което би трябвало да е Абривиатура за ел.инжекцион или???А от долу и МП???Нещо като "Механична"или Мануал???До колкото чувам от специалистите в нашия форум този вид система е доста пипкава за настройка и подръжка?

П.П.Сори за спама в тази тема,но нова не си заслужава!

#8 turbogti

turbogti

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 16 март 2007 - 13:10

Двигател ACE е със BOSCH система KE-Motronic. На диагностика няма проблем да се върже. При мен един приятел се върза през K-line и L-line, разбраха се с ЕКУ-то, чуха се и с АБС-а и даже и с компа на климатроника :D
За газов инжекцион нема да е много лесно, защото при стандартното изпълнение на ГИ-то компа на газовата взима сигнала от инжекторите, преправя го малко и го подава към газовите инжектори, а при механичните дюзи на ACE-то няма от къде да се вземе такава информация. Единствения вариант, за който се сещам е чрез цял компютър с таблица за управление на впръскването с електромагнитни дюзи и т.н.
Не, че е невъзможно... ама... зор... :D

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg