Jump to content

Информация за спирачната система на Ауди А6 1995г.


damdjiq

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следният проблем:

Харесал съм си едно Audi A6 quattro ACE.И имам голямо желание да си го купя,но свети лампата за спирачната система(тоест мига).

Изтеглих си Ръководство за експлоатация Ауди 100/А6,но на руски.

И от там идва проблема.Аз съм скаран с руския.Моля никой да не ми се сърди но мразя руския език.

Опитах се да прочета нещо но не мога да си го навържа с преводача.Излиза ми някаква незнайна азбука за мен.

Ако някой може да ми помогне и да ми обясни какъв може да е проблема.Това ще ми е първото Ауди и ,малко ме е страх да не сбъркам.

Първо когато видях лампата да свети си помислих ,че са накладките и след като разгледах ръководството видях,че е спирачна система.

Благодаря предварително:

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си купувай с този двигател. Не случайно са най-евтините.

А за спирачките вероятно не контактуват добре буксите за датчиците за изтрити накладки. Освен ако няма нещо по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная и аз не съм фен на този двигател.Чел съм за механичния инжекцион и друго,но това което видях е че колата е с газов инжекцион и изглежда добре направена.

Моля на ACE колегите да не ми се сърдят,но моят двигател по принцип е АВС-то.

Благодаря колега,но ще почакам още мнения да събера и да видя какво да правя.

Благодаря още веднъж:

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е как се прави газов инжекцион на механична инжекция. Сигурно има начин, но едва ли е масов и тук ще го гледат като голям камък по сервизите.

Не знам при механични дюзи как се прави инжекцион с газ.

2,6 е по-добрият избор и там може да се сложи газов инжекцион. Освен това няма да е от Италия. Там няма 2,6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро на всички.

Лампата която мига е на тази снимката която ще пробвам да кача.

Ако някой може да помогне ще бъда благодарен.

С пожелание за лек ден:

Владо

post-17038-0-22694600-1305003034_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа мига от няколко неща:

ниско ниво на спирачна течност

изтрити накладки

Това, ако няма повреди. Иначе, ако няма истинска причина - буксите на колелата за датчиците за накладките или по-малко вероятно повреден датчик на казанчето за спирачна течност.

Има теми за тази лампа за С4. Намери ги щом не вярваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това ли ще те разубеди да си купиш въпросния автомобил, колега?

Това е дреболия, която в повечето случаи се отстранява лесно. Ако трябва - доливаш спирачна течност и готово. Може да е намаляла от износени накладки или да изтича отнякъде, това се ремонтира относително лесно и от любител.

Важното е мотора на колата да работи добре - ако държи обороти, не се форсира сам, не пуши и не придърпва при ускорение, пали добре на загрят и студен мотор, няма опасения за голяма драма по него. АСЕ по принцип е нелош мотор, стига да знаеш как да се грижиш за него и да не му причиняваш кощунствени интервенции. Страда от газ, основно, макар и не винаги това да е причината за неговата неравномерност в работата му. Най-скъпите ремонти по този мотор евентуално са глава на инжекциона, която за съжаление можеш да намериш вече само втора употреба, потенциометър и стъпков мотор.

Останалото е въпрос на настройка.

Успех с покупката.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

Първо искам да се извиня на mshbul (силно се надявам бъдещ колега :rolleyes: ).Не съм искал да те обидя.Просто във въпросното ръководство има показана отделна лампичка за накладки и понеже не съм запознат с цялото арматурно табло с подробности се усъмних дали говорим за едно и също нещо.

Още веднъж ще кажа,че съм много благодарен за помощта.

Относно самата кола:Пали доста добре на бензин и си поддържа оборотите при студен двигател.

Утре ако имам възможност ще проверя и при загрял двигател.

Притесних се малко за тази кола,защото офертата ми изглежда прекалено хубава.

Благодаря ви и ако не досаждам ще се обърна за помощ отново към вас.

С пожелания за приятна и ползотворна вечер:

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега жълтата лампа в скоби е за износени накладки /стара болка на ауди/,а червената лампа с удивителна в скоби е за ниско ниво на спирачната течност! Щом двигателя,окачването и цената са ОК и ти харесва взимай го :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се обидил, пък ти нищо такова не си казал.

Тоя мотор си има няколко проблемни компонента и ако някой се наложи да го правиш може да ти излезе над 1000лв. Колегата ти е обяснил, най-добре се свържи с него да те посъветва. Доколкото си спомням той е заклет фен на АЦЕ.

dimibike , Не знам дали са ти от С4 впечатленията - там без да съм сигурен мисля, че е една за тия 2 неща и е червена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...