Jump to content

ABS - летен проблем


cbm400

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Излезе ми поредния "летен" проблем с моето Ауди А3 1997 (1997 - 1,8 20V).

От време на време като загрее колата, при спиране от ниска скорост започва да ме рита педала на спирачките и започват да стържат колелата сякаш блокират. Понякога светла лампата на ABS. След това като "преспи" колата и запаля си свети лампата (т.е като е на контакт колата не угасва лампата), но като вдигна над 20 км/ч си угасва.

Грешката, която дава в VAG-COM e проблем с датчика на предно ляво колело -> сменихме с чисто нов АТЕ, но подобрение нямаше никакво.

Скоро не съм сменял спирачна течност и не съм правил интервенции по спирачките (накладките са доволно запазени) или колелата.

Мисля си за гривните на ABS - дали може кривички гривни при загряване да се се изкривяват още повече и да се получава този ефект? Или пък от стара спирачна течност?

Ако някои има идея на какво може да се дължи проблема моля да сподели.Притесняваме да не вземат да блокират колелата при по-висока скорост и да стане мазало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt: карам същата А3-ка и на мен ми светна на два пъти ABS но за около 4-5 мин и след това сам си угасна но не ми е правил проблем в смисъл педала на спирачката си оставаше нормален :zustimm:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гривната на АБС-а,отговорил си си по горе,правилно. :hilezh:

При мен се появи ритане на ABS , когато имах лагер за смяна. Така че нека колегата провери и лагерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са лагери не трябва ли да вие в завой? При мен няма такова нещо

За гривните - как е проверяват дали са криви? продават ли се отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най просто ,свали колелото което не дава грешка,измери разтоянието между датчика и гривната,завърти главината да видиш като се върти има ли биене образно казано на гривната.Свали проблемното колело,открий разликите и проблема е решен.Малка вероятност има кабела до датчика да се е прекъснал,сравни съпротивленията им с мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз също имам проблем с ABS на лявото колело ( според алармата която излиза)

Тъй като не съм много добре запознат с това къде точно се намира сензора и коя е гривната, дали ще е възможно да ме светнете с малко по-подробна информация.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...