Jump to content

Проблем с оборотите на А4 1.8i 1995г.


hellspawn

Recommended Posts

Значи... имам проблем от скоро с моето А4 1.8и 1995г. от скоро започна да ми прави проблем с оборотите.. паля колата поддържа по-голям оборот след което като потегля има някакво прекъсване което ще рече че се едно се дави и като натисна рязко педала на газта оборота пада под 1000rpm и все едно не и достига гориво след като си направих справка в сервиз ми казаха че ми е повреден топлообменителя(каквото и ще рече това) смениха го и след няма и седмица отново почна с номерата дори когато седи и на место постоянно мени оборотите към по малки попитах и ми казаха че може би е дебитомера ако някой е имал подобен проблем или знае от какво може да е нека драсне да даде съвет че грам си нямам на идея.Благодаря ви за вниманието. :respekt:)

Редактирано от hellspawn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да сменяш дебитомера.Възможно е проблема да е от него може и да е от нещо друго.Не уточняваш дали когато палиш колата студена държи високи обороти,или винаги го прави.Нормално е при студено палене първите 5 мин да държи 1.100об и после да ги смъкне на 900об.Играенето на оборотите също може да е от замърсена дроселова клапа.Това е често срещан проблем.Хубаво е да се направи диагностика да се провери как работи дебитомера,Възможно е да имаш някой скъсан мъркуч и да взима въздух,и от там дебитомера да подава грешна информация.Най-добре преди да сменяш още нещо отиди в някой друг сервиз за мнение,или ако имаш някой приятел със същата кола,вземи неговия дебитомер за пробаПоздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш дебитомер само за проба ще е супер. Много вероятно да е дебитомера. При мен той ми прави мизерии. След почистването му нещата се пооправиха веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да сменяш дебитомера.Възможно е проблема да е от него може и да е от нещо друго.Не уточняваш дали когато палиш колата студена държи високи обороти,или винаги го прави.Нормално е при студено палене първите 5 мин да държи 1.100об и после да ги смъкне на 900об.Играенето на оборотите също може да е от замърсена дроселова клапа.Това е често срещан проблем.Хубаво е да се направи диагностика да се провери как работи дебитомера,Възможно е да имаш някой скъсан мъркуч и да взима въздух,и от там дебитомера да подава грешна информация.Най-добре преди да сменяш още нещо отиди в някой друг сервиз за мнение,или ако имаш някой приятел със същата кола,вземи неговия дебитомер за пробаПоздрави.

Преди час бях в сервиз за диагностика казаха ми същото нещо каза ми днес да карам и ако пак има проблем утре да се върна човека излезе свестен не ми взе и стотинка за изчистване на грешките.Иначе като е студена сутрин държи 1.500об след което като загрее падат но почва да мени оборотите доста ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...