Jump to content

Фотоапарат


Recommended Posts

Да бе няма си гледам децата, а ще ровя нета да боря вятърни мелници. Към автора на темата - пусни запитване в някой фотофорум за да видиш там съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да бе, децата си гледал :zustimm: Ти от тоя форум си ги забравил как изглеждат, на пътя да ги видиш няма да ги познаеш... :hilezh:

Децата си бил гледал... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на общоприетото схващане, тялото е много по-важно от обектива, поне в повечето случаи

засягащи ниският и среден клас тела и обективи. По-точният АФ, по-доброто мерене, по-високата скорост,

по-удобната работа и възможността за повече настройки дават по-големи предимства пред малко по-високата резолюция.

Която, често се определя като еталон за това кой обектив е по-добър.

Да не забравяме и, че К-5 с този обектив е влаго и прахо защитен, за разлика от д90/16-85.

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора губят твърде много време в четене на ревюта, сравняване на обективи, характеристики, матрици и прочие.

Докато избираш фотоапарат ще си направил поне 10000 снимки и ще си научил нещо. Ще разбереш какво е Camera RAW, CaptureNX и т.н.

И да вземеш най-елементарния D3100 пак ще се чувстваш като професионалист след сапунера.

Вместо да питаш, седни да попрочетеш нещо. Това тук е губене на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техниката във фотографията (а и не само), не бива да е самоцел. Забелязвам, че много хора снимат предимно това,

което (според тях) се получава най-добре с наличната им екипировка. Т.е. техниката определя визията на снимките им.

А идеята е друга, да хванеш момента, да покажеш нещо красиво, което другите не забелязват и изобщо да покажеш

своят мироглед ... и това, което правиш да ти доставя удоволствие. Най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно заради това :hilezh:

сравнение на китак дори и пентакски (който е най добър измежду китаците) е нелепо с 16-85VR

к5 е на светлинни години от Д90

такива разни работи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре върви в някой голям магазин и хвани няколко тела за да видиш кое ще ти пасне най добре. Без четене също няма да стане. Тук най много да се объркаш повече. Успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно заради това :hilezh:

сравнение на китак дори и пентакски (който е най добър измежду китаците) е нелепо с 16-85VR

Е, нелепо. Що ме караш и ти да ровя МТФ-и? 100% съм сигурен, че на матриците на к5/д7000 няма да има повече

от 100-200 lw/ph и то на най-отворено. А пентакският китак на к-5, със сигурност отвява като резолюция,

16-85 на д90. Имам 6000 кадъра с два 16-85 на д90, знам го много добре, не го хвалете толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ама съм закачал и 17-55/2.8 и 105/2 ДЦ, та най-добре си е (беше) критерий.

Всъщност с тялото не съм имал проблеми, но 16-85 си отвися в сервиза и накрая ми дадоха чисто нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да те отърва от него в замяна на един недостижим пентакски китак :zustimm::hilezh:

Продадох го вече. И честно, казано не бих го продал на познат, щото новият беше доста по-зле от към острота

отколкото старият. Малко на късмет е работата.

hivanov, и как се промъква тая нечиста идея в главата ти да смениш Никонската система за Сони laugh.gif

Все още не съм сигурен за алфата, ще си мисля до пролетта. Може и д800 да си взема, а може а90.

Ще видим. Сега съм на Канон. SX230HS много е як.

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техниката е инструмент, всичко зависи как ще го използваш. И с най-великия фотоапарат може да направиш ужасни снимки. Основната грешка на много хора е - не ми харесва как снима апарата, искам нов, професионален. Е, той ще снима по същия начин в същите ръце.

Всеки DSLR (хайде да не е всеки, 99% от тях), може да свърши чудесна работа на човек, който знае поне малко как да го използва. Има един не по-малко важен (и много евтин) аксесоар, който всички пренебрегват - карта за бял баланс. Може да направи чудеса със снимките, даже и със сапунерка.

Моя съвет е - Някакъв нисък или среден клас DSLR. Аз предпочитам Nikon заради чудесните възможности на софруера (Nikon Capture NX2). И малко отделено време за четене, и изпробване на практика - по-добра инвестиция от това няма.

Тук съм нахвърлял разни снимки от "архаичния" вече Никон Д40 с китовия му обектив 18-55, и "само" 6 мегапиксела (в оригинален размер):

http://postimage.org/gallery/fr3m2as/

http://postimage.org/gallery/6kiof6s/

Апарата си ми върши перфектна работа вече доста години, и не мисля скоро да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, картата за белия баланс е важна...

Но първо наистина трябва да се прочете - outlaw, обърна ли внимание на линка, който ти пуснах - Как да правим по-добри снимки

Ей така, да ти се изяснят понятията, да не стреляш на сляпо... което си е загуба на време и пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е - Някакъв нисък или среден клас DSLR.

Е, кво да вземе? д3х или 1 д марк 4?

Човека написа бюджет - 1700 лв. За тези пари или д90/18-105 или К-5/18-55 - друго няма.

Аз съм за пентакса а мартинича за никоня - от тука нататък сам да си решава.

Ако снимаш в РАВ с какво точно е важна тази карта за бял баланс?

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, що го отказахте от 60Д ? Не знам защо е задължително да е нов апарата, но реално ако това отпадне си е в бюджета и доста по-съвремена техника от Д90...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=462785&t=462785&phorum_uriauth=

Ще останат пари и за още някой друг обектив.

Супер е, ще има и за едно 50/1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако все пак outlaw реши да си купи апарат втора ръка.

Аз мога да кажа, че извадих късмет с моя, просто нямаше как да го купя вече нов (почти невъзможно тук в България) след като ми откраднаха първия миналата година на 30-ти декември.

Има си външни белези, по които си личи какво е било отношението към машинката, но разбира се е добре човек да се допита и ако е възможно да иде с някой, който разбира от нещата технически, за да прецени дали си струва и дали няма някоя уловка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, моя приятел го убедих да си вземе нещо, което е ентри левъл вместо тия сапунерки на сони. Та сега дилемата е Canon EOS 600D vs Nikon 5100. И двата ще са със 18-55 китак. Споделете мнение по въпорса. Аз забелязах, че Канон нямат 18-105, както при Никон.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...