Jump to content

ТТ с 19ки


tsveti4kaaa

Recommended Posts

Има ли някой колега който да кара с 19ки ?!?!??! Ако може да сподели впечатления дали има промяна в поведението на колата , вдигане на разход , промяна във возенето и разни други от тип ... ??? :zustimm::hilezh::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има промяна , колата става доста по стабилна, а разхода се вдига минимално, гумите стават по скъпи , ремонтите на джантите са същите като цени, само че по честичко ще са :zustimm::hilezh: леко влошена возия и гуми с височина минимум 40, на 35 гуми с каквито карам аз много трудно се опазвам от проблеми ... е такива ралти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да де то е ясно че цената скача..но това не ме притеснява... един познат ми спомена че може волана да стане още по-тежък това малко ме озадачи...а иначе съм сложила 235/35 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи се приготви за проблеми... в момента, в който уцелиш дупка дори и да не е голяма спри и след да огледаш гумата и джантата за всеки случай , за да не стане по голяма беля, ако има поражения карайки я така!

добре де ти си сложила 235/35 ама караш ли ги тия джанти изобщо щот веднага ше разбереш + ве и минуси....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз като цяло имам опит с ниски гуми не е като за първи път да се пробвам да карам , а и са оригинални не са реплики та се надявам да излезнат читави и да не създават проблеми с кривене и тн. , купени са....но отлежават в гаража за пролетта :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е добре , защото аз имам карта в главата си на всички дупки в града и имам избрани маршрути само по които минавам.... относно твърдия волан ше беде минимално , някои зимни гуми даже го правят по твърд.... а със сигурност волана ще стане по директен , демек съвсем леко завъртане ще кара колата да презавива и ше се усещат всички неравности... но това е хубаво нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахаххах даааа това с картите в главата и маршрутите ми е познато....особено паветата трошат зъби направо с това спортното окачване ...като сложа пролетта джантите ще е бая филм .... ама все пак 19 си е 19 :respekt: :respekt: :hilezh::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си я карам целогодишно с 19 .. инак някой път заповядай на клубните срещи в Пловдив да ти обесня за маршрутите :respekt: а и да ти покажа моята 19ка ..една такава голяма, черна .......и гази! :respekt::hilezh::dance:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахаххах даааа това с картите в главата и маршрутите ми е познато....особено паветата трошат зъби направо с това спортното окачване ...като сложа пролетта джантите ще е бая филм .... ама все пак 19 си е 19 :dance::):o:respekt:

цветичке, аз бих си карал със 17ки, както и правя, 225/45, според предписанията. както каза за паветата, дам, така си е ;) не виждам причина, да го правя още по зле, особено по бул. македония в кичука си е приключение, дам :) и в какъв смисъл казваш, 19ка си е 19? не виждам кой знае какво, не че нещо, по маняшко ще е но баш пък толкова? хм ;) все пак, така си решила, така ще направиш, и не е хубаво, да не се използват джантите от гаража, нали? ;):respekt::hilezh:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то мъжо е маниак за джанти , като се купи кола заедно със задължителните консумативи за смяна се поръчват и джантите...покрай него и аз се запалих :2gunsfiring_v1: ... не ми се щеше да е толкоз голяма...ама като се запъна за тия и край :bia::bia: а скоро ще има ли събиране ...Калояново например ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой колега който да кара с 19ки ?!?!??! Ако може да сподели впечатления дали има промяна в поведението на колата , вдигане на разход , промяна във возенето и разни други от тип ... ??? :flehan::):D

И аз карам с 19-ки. Минах от 245/40 18 на 245/35 19. Визията ясно - съвсем друга кола!Возията не ми мръдна грам, остана си същата като с 18-ските. Това го отдавам на смесите на самите гуми, просто такъв модел уцелих.

Внимавам много само да не зажуля ръбовете на джантите, че гумата вече е доста ниска. Спирам на половин метър от бордюрите.

В общи линии това е. Гледам повечко за дупки, но това си има и предимства: карам по внимателно, по-бавно оттам и по-безопасно. :hilezh:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дамм това със ожулените ръбове на джантите най го мразя.... :D

, а на колата имам малко снимки , трябва да взема да я снимам и пускам веднага :hilezh:,а джантата е от S8 ,RS4 и TTS излиза с такава , магнезиева е :)

post-63871-0-43674800-1324029711_thumb.j

post-63871-0-29309300-1324030577_thumb.j

Редактирано от tsveti4kaaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да ти допълня знанията...

джатитИИи са алуминий силиций магнезий комбинирано...така че не са само магнезиеви, а и няма как да бъдат! даже имам едни джанти, които са алуминий силиций магнезий манган и много често след самите елементи е изписана цифрата на съдържанието на съответното вещество например :

AlSi1MgMn 16

AlSiMg 7

такива имам такива примери давам

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да ти допълня знанията...

джатитИИи са алуминий силиций магнезий комбинирано...така че не са само магнезиеви, а и няма как да бъдат! даже имам едни джанти, които са алуминий силиций магнезий манган и много често след самите елементи е изписана цифрата на съдържанието на съответното вещество например :

AlSi1MgMn 16

AlSiMg 7

такива имам такива примери давам

;)

:D:):D:flehan: е не съм много на ясно със съдържанията .... знам че съдържат магнезии и затова са доста по-леки от други ...благодаря за допълнителната информация

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с 19-ки. Минах от 245/40 18 на 245/35 19. Визията ясно - съвсем друга кола!Возията не ми мръдна грам, остана си същата като с 18-ските. Това го отдавам на смесите на самите гуми, просто такъв модел уцелих.

Всичко това е така, обаче eдно е на 4f oт 18' на 19', съвсем друго е като при колежката, която в момента е с 16'.От 16' на 19' на ТТ, което и без това не вози особено комфортно ще е голямо приключение, ама всеки знае себе си.Аз лично на повече от 18' не бих "скочил".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е така, обаче eдно е на 4f oт 18' на 19', съвсем друго е като при колежката, която в момента е с 16'.От 16' на 19' на ТТ, което и без това не вози особено комфортно ще е голямо приключение, ама всеки знае себе си.Аз лично на повече от 18' не бих "скочил".

Найстина ще е много интересно... :) и доста голямо приключение, ще пробвам ама ако ме тормозят много директно ги пускам за продажба . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с 19-ки. Минах от 245/40 18 на 245/35 19. Визията ясно - съвсем друга кола!Возията не ми мръдна грам, остана си същата като с 18-ските. Това го отдавам на смесите на самите гуми, просто такъв модел уцелих.

Внимавам много само да не зажуля ръбовете на джантите, че гумата вече е доста ниска. Спирам на половин метър от бордюрите.

В общи линии това е. Гледам повечко за дупки, но това си има и предимства: карам по внимателно, по-бавно оттам и по-безопасно. :)

с какви гуми си колега, ако не е тайна? :D:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какви гуми си колега, ако не е тайна? :zustimm::stupid:

Е, не е тайна разбира се. Falken FK452.

Хубаво е, че същите отзиви получих и от друг колега със същите гуми, пак на 19-ти размер на неговото БМВ 5 Е60. И двамата сме на мнение, че много меко возят и компенсират по-високото налягане на което се помпат и по-ниския си профил спрямо 18-ките.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е тайна разбира се. Falken FK452.

Хубаво е, че същите отзиви получих и от друг колега със същите гуми, пак на 19-ти размер на неговото БМВ 5 Е60. И двамата сме на мнение, че много меко возят и компенсират по-високото налягане на което се помпат и по-ниския си профил спрямо 18-ките.

добре колега, мерси, ще го имам в предвид :zustimm::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Публикувано (Редактирано)

еееее басиии , джантите не ми стават :2gunsfiring_v1: :2gunsfiring_v1: :2gunsfiring_v1::steinigung: :steinigung: :steinigung: :steinigung: продавам ги ако някой се интересува, с гуми са СНИМКА

Редактирано от tsveti4kaaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...