Jump to content

Ауди а6 2.5 тди


stefan_teko

Recommended Posts

здравейте на всички с моя късмет.Днес реших да изкарам колата качих се и к... не иска първия път запали и угасна на 2-рото вътрене запали с голям зор и влезна в авариен режим автомат съм и ми светнаха скоростите на борда :@ възможно ли е да ми е замръзнала нафтата или не знам от какво може да е не мога да я изкарам да отида и на диагностика :@ писна ми от тая кола :@ПУШЕКА Е СИВ И МНОГО АМА МНОГО ГЪСТ :@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и моита го правеше,даже и в4ера ми угасна.Миналата зима и моята се вклу4ваше в авариен режим и установих 4е трябва да работи на място 10-тина минути и тогава тръгваш. Тая зима със скоростите няма ядове,но ве4е проблема ми е 4е моита не иска да пали изобщо одеве я мъ4их и не иска,даже и със старт спреи не иска нафта на диузите има ток има и не иска направо отка4их ве4е :@ а най интересното е 4е в4ера сутринта запали от 1-вия път :) не знам какъв може да е проблема :) ааа и друго нещо изтропа от двигатела какво може да е,ама след като изтропа после пак въртеше нормално,ако е блокирал двигатела ше върти ли нормално после или няма да иска :) помагаите :@

Редактирано от nikolai4o90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и моита го правеше,даже и в4ера ми угасна.Миналата зима и моята се вклу4ваше в авариен режим и установих 4е трябва да работи на място 10-тина минути и тогава тръгваш. Тая зима със скоростите няма ядове,но ве4е проблема ми е 4е моита не иска да пали изобщо одеве я мъ4их и не иска,даже и със старт спреи не иска нафта на диузите има ток има и не иска направо отка4их ве4е :@ а най интересното е 4е в4ера сутринта запали от 1-вия път :) не знам какъв може да е проблема :) ааа и друго нещо изтропа от двигатела какво може да е,ама след като изтропа после пак въртеше нормално,ако е блокирал двигатела ше върти ли нормално после или няма да иска :) помагаите :@

Колега знам,че трябва да поработи на място но моята не иска да заработи нормално и 2-рия път много запуши оплаших се и я угасих работи на много ниски обороти 700 800 вдигна ги на 1200 но продалжи да пужи много яко и не иска да се изфорсира :@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Шривет колеги!

И аз карам Ауди а6 2.5 Ц5 .... От 2 дни не мога да я запаля. Не знам дали има такова нещо като замръзнало масло, или замръзнал картер.

Свети ми лампата за маслото ( червен цвят ), а масло си имам на макса! Нафтата ли е замръзнала, не знам. В една голяма преспа съм кацнал, но вечерта преди да

се прибера я запалих да работи, сутринта не успях да запаля и вече така 2 дни! Бях в сервиз, сменихме свещи, бушон, подгрева е същото време както при колегата

стефан :) Старт спрея също не ми помогна и на мен :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак си я местил, понеже вчера аз бях запушил гаража, който ти си затапил в момента. Лампата за маслото ти свети, като въртиш дълго на стартер, нормално е. Стартера ти върти слабо, пробвай някой да ти додаде ток, но ако ти е замръзнала нафтата, ще си седиш там до април месец. Остави й капака вдигнат, да я напича слънцето и пробвай пак следобяда.

П.П. И следващия път недей да пробутваш кола в това състояние за перфектна в този форум.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, колата запали след като и заредих акумулатора. Запали от 15тия път, но после нямаше ядове.

п.п.: Колата е обслужена. Сменил съм 6те свещи + бушоните ( единия от 60 ампера беше изгорял както и 2 свещи) това са консумативи, които щеш не щеш се сменят!

Имам бележки за всички ремонти по нея. Това на тия студове, че прави така ми е за първи път! До сега не съм имал дизел, и не съм имал кола която да пали от 200 път. Да не говорим, че и нафтата е ебати боклука

п.п.2: Вчера и ония ден колата не е мръднала от пред гаража! ти беше спрял с товята 2575 във вторник! Не бъркай дните !

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера ти върти слабо, пробвай някой да ти додаде ток

Така, колата запали след като и заредих акумулатора.

Значи съм бил прав.

П.П. Тази сутрин съседа ти отсреща с брадата те нарече "идиот" и щял да те нареже. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...