Jump to content

b3 1.6 TD проблем


big_joro

Recommended Posts

Проблема е ,че като надуя турбото на около 1 бар, при настъпване до към 3000 оборота си държи 1 бар но при по големи пада на около 0,5-0,6 като върна леко педала пак надува на 1 бар.

Пуснал съм повече нафта, но си мисля че не е достатъчна и сместа в високи обороти моного обеднява и затова става така.

Ако някои има някъкви препоръки ще се радвам да сподели.

Незнам дали може да е ефект от пикаеща дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

аз нямам оборотомер, колега при теб на втора скорост колко км в час вдига най много ? Моята като вдигне 90 градуса и като я настъпя здраво на втора вдига 60 и забива муцуната сякаш се дави или не и стига нафтата. Един майстор ми каза ` ти колко искаш да вдигне на втора` да ама тъкмо тръгва турбото да дъни и на 60 кмч спира, при теб така ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам оборотомер, колега при теб на втора скорост колко км в час вдига най много ? Моята като вдигне 90 градуса и като я настъпя здраво на втора вдига 60 и забива муцуната сякаш се дави или не и стига нафтата. Един майстор ми каза ` ти колко искаш да вдигне на втора` да ама тъкмо тръгва турбото да дъни и на 60 кмч спира, при теб така ли е ?

Колега проблема при мен беше в пластмасовия клапан на всмукателния колектор,той е направен да разтоварва при 0,8-0,9 бара аз го затапих и нещата си дойдоха на мястото.И между другото ако си с моя двигател на 2-ра трябва да вдига около 80км.

Това е ако не си барал турбото и помпата.

Иначе този двигател е доста добър за времето си,с малко човъркания под капака колата може да стане доста приятна на каране.

Това е моя резултат: http://vbox7.com/play:22d9be3a14

Редактирано от big_joro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...