Jump to content

лаптоп Fujitsu AH531


Recommended Posts

Колеги гледам в Метро са пуснали въпросното Fujitsu на цена 600лв

Celeron B815 1.6Ghz

Intel HD Graphics(3000 ?)

4Gb DDR3 1333 MHz

HDD 750Gb, 5400rpm

DVD, HDMI, 3xUSB2.0,

Мислех да го ползвам като сторидж за информация, браузване и някой филм да пусна евентуално, но дали ще вървят на тази конфигурация full hd филми ? Игри никакви не ме интересуват

Ще могат ли да му се добави по-късно SSD като им поспадне цената и по-приличен процесор ?

Редактирано от A80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а знаеш ли дали е с HD Graphics или HD Graphics 3000 ?

А как се слага SSD-то, някъде четох че HDD-то се връзва на мястото на DVD-то а на неговото място се закача SSD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, когато купувате лаптоп , тествате ли дисплея за дефектни пиксели със специализирани за това програми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се слага SSD-то, някъде четох че HDD-то се връзва на мястото на DVD-то а на неговото място се закача SSD

Не винаги имаш тази възможност, но винаги можеш да смениш харда със SSD и да се ограничиш малко в пространството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това видео Intel 3000HD и full HD филми, очаквай скорошна изненада, примерно отлепване на чипа.

SSD не знам за какво ти е :) батерия ли ще икономисваш или имаш специализиран софтуер, който ти товари диска ...

Процесор може да замениш, socet-a позволява, но не се знае системата дали ще го приеме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно SSD хаби толкова малко ток спрямо едно нормално 2.5" HDD, че ако има разлика в издържливостта на батерията, то тя ще е в рамките на минути изброени на пръстите на едната ти ръка :)

От друга страна едно SSD дава такава невероятна лекота на опер. система, че първоначално няма да му се вярва на човек. Препоръчвам горещо особено на по-стари лаптопи/настолни компютри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги имаш тази възможност, но винаги можеш да смениш харда със SSD и да се ограничиш малко в пространството.

Тази евтинийка я вземам май най-вече заради пространството, иначе щях да отнеса iPad 3, но някак си ми се вижда неудобно да нося към него и външен хард, макар че двата взети заедно пак са по-малки от лаптопа

Би било хубаво ако може да се добави паралелно, някой малък 32 или 64 за ОС, но каквото стане

С това видео Intel 3000HD и full HD филми, очаквай скорошна изненада, примерно отлепване на чипа.

SSD не знам за какво ти е :) батерия ли ще икономисваш или имаш специализиран софтуер, който ти товари диска ...

Процесор може да замениш, socet-a позволява, но не се знае системата дали ще го приеме :)

Предполагам че не само ОС върви по-добре на SSD, а всичко. Но само предполагам :D

Нямам специализиран софтуер, ако имах или компа ми трябваше за някакви други сериозни нужди, още сега щях да си взема подходяща система. По принцип не ми е проблем към днешна дата да дам 2к за лаптоп, но просто не ми трябва а техниката се развива доста бързо и ми се вижда неразумно да давам пари за нещо което в момента не ми трябва а след година вече е остаряло.

Пък и се носят слухове че повече от 1к за не-Мак е грях :lol:

Трябва ми пространството което предлага , а Full HD филмите ги дадох за пример , за да си направя груба сметка за мощността, нито дисплея му е full HD, нито аз ще гледам повече от 5 филма на година на него

Имаш предвид че чипа ще се свръх натоварва и свръх нагрява ли при възпроизвеждане на Full HD ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...