Jump to content

ПРОБЛЕМ С ABS A6QUATTRO C5


kevtimov

Recommended Posts

Иам проблем с ABS систмата на а6..интересното за мен че не мога да се свържа с никаква диагностична апаратура със същия...на дисплея ми изгрява големия кръг със знака ! за проблем в спирачната система.измерил съм всички напрежения към абс-няма никакъв проблем.на релета на абс влиза напрежение.възможно ли е да ми е гръмнал модула на абс...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще са датчици. Все пак не може да се свърже с модула, а и не свети самата му лампа, а само символ (!) за повреда в спирачната система.

За мен по-скоро е самия модул или проблеми в захранването му - било то вътре в него или преди него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо да е в АБС проблема,по какво разбираш че имаш проблем с него.

Ако липсва захранване ще светне лампата,ако не работи пак.Може да е изгоряла или да я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С теб да си пишим файда няма.Трябва и колегата да се включи.

Но на таблото ако не свети лампа АБС или всичко му е наред по абс-а или му я няма лампата по някаква причина(аз несъм сигурен че е диод)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 С5, и то с дисплей (FIS) няма нито една лампичка. Освен аз да не съм попадала на такъв екземпляр.

Между другото има значение дали "лампата" светва при подаване на "контакт" и после да угасва.

Все пак си прав - докато колегата не се включи - полза няма да го гадаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да ви спомена, че лампата за абс ми светва и въобще не угасва,,,,пак казвам че всички напрежения са налице...не ми се вярва да са датчици ,защото най -малкото тогава щях да се свържя с модула на абс-а,,интересното,че при диагностика на другите системи ваг-ком-а ми дава много комуникационни грешки...След изключване на буксата на абс-а всичко се нормализира....май самата електроника ще да е издала багажа....Някой да знае как може да се провери,,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя проблем се мъча да го реша от доста време

И след няколко консултации с мастори

Установихме че трядва да се смени модула на АБС

Но се оказа че намирането на такъв в нашия регион

си е трудна работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди карах АЛФА156 АБС-А и там беше 5.3.става вапрос самия модул не може ли да се замени от друг автомобил...все пак доста марки са със БОШ АБС...АБС ми е 0 273 004 284,все пак ако някой може да помогне..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси го по номера на VW-Audi. Примерно 8Е0 614 111 Т. При теб може и да е с друга буква накрая, може и с други цифри да е.

При все, че 5.3 на Бош е много разпространен, от друга кола няма да стане най-малко буксата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти го по-горе - търси го по номер! Ако е същия номер - задължително ще стане!

Поне вземи напиши тук твоя номер по VAG, ще видя дали има заменители с други номера, които да търсиш ако няма точно като твоя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи същия проблем. Отначало светна само лампата с (!) на таблото издаде звук 3 пъти. Изгасих колата и след това като я запалих сичко си беше ОК. След известно време пак светна лампата и 3 пъти даде звуков сигнал. Пак същата процедура ГАСНЕНЕ И ПАЛЕНЕ и изчезна. След известно време пак светна но този път освен (!) лампата светна и АБС ( жълтата лампа ). След гаснене и палене ту изчезва ту се появява

При първата поява на (!) закачих колата на компа и изписа че има грешка с номер 00651 която се отнася за много работи вкл. и за абс накладки и какво ли още не

Само да каже че и преди сам имал проблем с АБС но не помня дали светеше (!) идикацията или само жълтата лампа с АБС - тогава проблема го реших с смяна на АБС блока и всичко си беше Ок но уви ето че се появи отново проблема

Като цяло след като светнат и двете индикации гася колата и грешката я няма про палене

Ако някои има предложение как да се реши проблема да казва :)'

За инфо АБС модула ми излезна 250 лева 2-ра ръка :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

прблемите с абс се уредиха срещу скромните 250лв-замяна сдруг втора ръка. :dance:

:rotcol: Аз съм го сменял 1 път и сега ше има и втори но този път модула ше се разглоби :) и след малко интервенции ше е готов за употреба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в една загуба на маса вътре в модула,може да се отремонтира ,но си е доста рисково начинание :).

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в една загуба на маса вътре в модула,може да се отремонтира ,но си е доста рисково начинание :).

Като го отремонтирам ще пиша как е положението с ремонта на АБС модула :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира модула ABS в колата? Че май и моят дава фира.

Като вдигнеш капакЪ гледай отдясно над фара. Четири (може би 5,не помня) метални тръбични излизат от него.Общо взето няма как да не го видиш,не е малък.

Редактирано от Burner_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Някой да има идея, къде могат да ми поправят ABS на Audi A6 C5 1.8TQ? Казаха ми, че в София имало някой, който се е занимавал с това.
Или от къде мога да си взема модулите втора употреба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...