Jump to content

Recommended Posts

Имам нужда от нови летни гуми.. реших да проверя мненията в и-нет/форума и не се спрях на нещо конкретно. Става дума за нови летни гуми 195/65/15 за Б4. Двоумя се м/у Бридгстоне туранза ер300 и Континентал премиумконтакт 5. Отворен съм към всякакви предложения стига цената за гума да е до 130лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Vredestein Hi-Trac 2 точно с този размер. Никакви оплаквания нямам, добре се държат и на сухо и мокро. Цената трябва да е в този диапазон(до 130). Аз лично ги взех с голямо намаление от "Европа" миналата година. Виж тук:

http://bg.febishop.eu/gumi/vredestein/hi-trac-2-195-65-r15-91-h

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не бих купил гума която съдържа в името си енерджи, еко, green или подобни "далаверки".

Идеята е да се намали триенето посредством по твърда смес и евентуално от там да се спечели някакво понижение на разхода.

За сметка на което гумата става почти неуправляема в хладно и мокро време, което вече е страшно.

Конкретен пример с континентал еко нещо си от оня ден, при осем градуса на вън и проливен дъжд:

Кола която има завидните 45 коня двигател при нормално тръгване до трета върти гуми и не иска да зацепи.

При спиране е като шейна, абс-а се побърква.

Е има и хубава страна гумата, за четири сезона седи като нова и няма намерение да показва износване (treadwear 400) :hilezh: .

Иначе си имат пазар, такситата много ги купуват тея гуми :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Turanza ER300 вече не се произвежда.Ако тия предлагат някъде, сигурно ще е със стар DOT.

От началото на 2012 г. на пазара е новата Bridgestone Turanza T001.

Имам лични впечатления и от двата модела.Предните ми гуми са от новия, а задните от стария модел.И двата модела са с еднакво поведение на пътя.Тихи, с отлично поведение на мокър асфалт и намален спирачен път.Отлични гуми за този ценови сегмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...