Jump to content

По-силно разтрисане при загасяне!?!


deanov

Recommended Posts

Колеги, реших и тук да пиша, че нещо в чудо се видях..........Имам от близо 2 год. А4 Б6 1,9 ТДИ 131 к.с. От известно време ми прави впечатление, че при работа на място понякога леко, съвсем леко притриса, а когато гася мотора също гасне някакси "по-твърдо", като разтриса. По време на потегляне и движение проблеми никакви,но другото ме притеснява, та за това питах, писах, мнения много.....като се почне от маховик, дюзи, хидравлични тампони, синхронизация на валовете....Отговориха много колеги, един от тях ми каза, че поради тази причина го посъветвали и сменил маховика,/което си е сума/ но и с новия пак си останал проблема? А сега де!....... Другият пък си карал така неговата, даже си го кефило това притрисане при гаснене :rolleyes: Някой може ли да сподели мнение по въпроса, ако това му е минало през главата......То че в момента я карам така-карам я, но може ли това да доведе до някакви сериозни последствия за двигателя? Помагайте с мнения :gruebel: !

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последствия едва ли има за двигателя с малко по силно разтрисане,освен за по бързото разбиване на тампоните..Пробвай като работи колата да натиснеш лостчето,което е на ЕГР клапана(черното) и ако не изгасне ,значи проблема е в него...Принципно това клапанче играе ролята за по мекото гасене..

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последствия едва ли има за двигателя с малко по силно разтрисане,освен за по бързото разбиване на тампоните..Пробвай като работи колата да натиснеш лостчето,което е на ЕГР клапана(черното) и ако не изгасне ,значи проблема е в него...Принципно това клапанче играе ролята за по мекото гасене..

Благодаря колега, това не го знаех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам в темата, но и при мен го има това твърдо гасене(разтрисащо), мотора е 1з и съм изолирал ЕГР дали това е причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам в темата, но и при мен го има това твърдо гасене(разтрисащо), мотора е 1з и съм изолирал ЕГР дали това е причината?

Ако я има тази клапа на ЕГР-а е от нея ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...