Jump to content

питане за стартер


idvam78

Recommended Posts

Утре ще търся по магазините втулки ,четки и чатала на бендикса.После ще видим и акумулатора

да ли ще врътне, че преди само бендикса щракаше.

Редактирано от plamen7905
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чатала какво му има? Можеш ли да покажеш снимка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малка пукнатина на пластмасата точно на ухото за захващане.Изглежда здраво на като го напънеш отваря леко ухото.

За снимка не знам да ли може апарата да го хване.

post-18771-0-11881000-1341169283_thumb.j

Редактирано от plamen7905
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Подновявам темата за да попитам как да пробвам изправността на стартера.

До колкото разбрах дебелият кабел си е до акумулатора.През по-тънкият проводник идва + от запалването т.е. когато дам стартер трябва да имам показание 12V.

Одеве пробвах и подадох на по тънката жица 12 от акумулатора, но през един китайски мултицет и нищо не стана само показанието му беше  5-7А.

Не можах да пробвам когато дам "стартер" дали идва 12 волта на по-тънката, защото бях сам и нямаше кой да завърти ключа. :angry2:

Не съм имал подозрения към контактният ключ до сега, но ако няма + на тънката къде трябва да търся  проблема/клеморед, релета/?

Прочетох нещо за шалтер....къде е той.Само да поясня, че преди 3-4 години е ремонтиран стартера.Мисля, че четки и втулки се сменяха.Вчера запали, поработи защото сменях едни пък други гарнитури на изх. колектор, загасих я и после нищо!Даже и лампите на таблото не намаляват.Само се включва релето за "намаляване на натоварването" т.е. гаси фаровете.Акумулатора е добър просто нещо стана тъпо.

Помощ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тънкия кабел на стартера ако няма +  когато трябва да върти си за клеморед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...