Jump to content

Спука ми се предното стъкло


Recommended Posts

Сутринта ми нямаше нищо на стъклото, а следобед, като си тръгнах от офиса гледам вертикална пукнатина точно пред очите ми! Горе високо в зелената лента забелязах малко ударче от камъче (и се сетих от кога е - събота, на магистралата ме тресна нещо, но тогава не забелязах щети) и пукнатината започва от там в двете посоки - нагоре до края на джама и надолу почти до средата му. Появи се докато колата си седеше на паркинга пред офиса.

Доколкото разбрах, това не може да се оправи с "възстановяване", значи ново стъкло. След една седмица пътувам и опциите са ми - Юнитрейд, Аутотехника, Кобра и Тибо. Из нета четох, че слагали по-тънки (с по-малко слоеве) стъкла, че течало после, че падали като слезнеш от бордюр - абе ужас!! Къде да ида, за да ми оправят колата свястно и да се приключи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като се кара повече на магистрала,предните стъкла ги имат за консуматив.И аз имам две пукнатини по 3-4 см ,ама са фиксирани и не мърдат повече...а за тия неща къде говориш и аз съм ги чул :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Кобра знам, че няма проблеми. Досега няколко приятелчета и един роднина си сменяха там стъкла - без проблеми. Само на роднината съм се заглеждал в стъклото - разлика не видях, става дума за тойота рав4, ама оригиналното стъкло беше над 1000лв...това излезе 400 с монтажа...

иначе ще следя темата с интерес, откак съм я купил мойта си има един удар от камъче точно по средата, засега без разрастване ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобра работят добре.Аз ходих при тях за да сменя предно на една б3-ка и ми казаха-испанско.При нас в Горна Оряховица офертата беше 204лв.,а в София Кобра ми взеха 123лв.Няма проблеми оттогава и не открих някаква разлика от оригиналното.А и друго-стойката на огледалото беше залепена на новото стъкло в завода ,така че не се наложи майсторите да лепят старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених челното стъкло преди 2 дни, че почнаха да пиашат актове, внимавай с куките

Кобра са ОК

оригинален джам за А4 бил ~900 кинта, европейски ~200-300

разликата е минимална

късмет

Редактирано от Falkon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта ми нямаше нищо на стъклото, а следобед, като си тръгнах от офиса гледам вертикална пукнатина точно пред очите ми! Горе високо в зелената лента забелязах малко ударче от камъче (и се сетих от кога е - събота, на магистралата ме тресна нещо, но тогава не забелязах щети) и пукнатината започва от там в двете посоки - нагоре до края на джама и надолу почти до средата му. Появи се докато колата си седеше на паркинга пред офиса.

Доколкото разбрах, това не може да се оправи с "възстановяване", значи ново стъкло. След една седмица пътувам и опциите са ми - Юнитрейд, Аутотехника, Кобра и Тибо. Из нета четох, че слагали по-тънки (с по-малко слоеве) стъкла, че течало после, че падали като слезнеш от бордюр - абе ужас!! Къде да ида, за да ми оправят колата свястно и да се приключи?

Ми отиваш при затрахователите и ти слагат ново стъкло безплатно.

P.S.490лв. е оригиналния преден джам за А4+150лв консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми отиваш при затрахователите и ти слагат ново стъкло безплатно.

Застрахователите не ми слагат стъкло, а ми дават зеления лист (и възложително писмо, ако искам) и я правя където си искам. После или плащат фактурата или безкасово се оправят с сервиза. Въпроса е, какво да избера - все ми е тая колко струва. Въпроса е, къде е по-добре да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от Кобра, но все пак по презумпция в сервиза на официалния вносител би трябвало да се справят най-добре. Лично аз, ако не се съобразявам с цената (както е в твоя случай), бих отишъл в сервиза на официалния вносител :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

имам пукнатина от камъче някъде 0.5 - 1 см, някой знае ли какво се прави в такъв случай за да спра пукнатината да расте? и евентуално колко ще струва. мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на "Сточна гара",където са маркировките на "БулИнс",точно до тях има един гараж с много гуми вътре/пада се най-левия,като застанеш срещу "БулИнс"/,там си оправих моето стъкло.20-30лв. струваше,мисля.

За съжаление, нямам координати на майстора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...