Jump to content

Изхабени и свирещи накладки


martx

Recommended Posts

Колеги имам проблем с накладките- от едната страна са добре, но от другата свирят и са изхабени почти двойно, и едната май е тръгнала да се разлепя..

Вчера ги смених и уж се беше оправило, но днес пак дочух леко свирене отляво :wall: Предишните ми бяха казали че не са хубави, наистина бяха запекли малко, но новите си влизаха добре, почистих и със шкурка апаратите преди да ги сложа. Колата е Б3, дисковете не са вентилирани. От къде ли идва проблема?

post-44077-0-61740500-1344787509_thumb.j

post-44077-0-05302700-1344787516_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти ремонтен комплект за спирачните апарати.

Инак така ще продължаваш да си с прецакани накладки и спиращ на половина от това което трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко пояснения за този комплект?

Между другото колата си спира добре. Мина преглед.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София и не ти се отдава много технически потърси Buzzi от форума.

Ако си на ти с устройството на спирачките и как спират има тема някъде из форума с картинки.

За ремонтните комплекти други ще ти отговорят, нямам идея колко струват но не са скъпи.

Хубаво е да провериш състоянието на спирачните маркучи и спирачната течност ако е много стара да я смениш и нея.

п.с тех. преглед не е показател за изправността на спирачките.

то може и да е минала колата но в твоя случай при един повече задържащ апарат без грам спомагателна електроника може при определени ситуации да те подведе много лошо.

например в мокро време едното колело губи сцепление почва да кове другото още не и хоп колата почва да се върти като пумпал.

чисто хипотетично...

задните гледал ли си ги в какво състояние са?

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсих такава тема тъй като и аз след смяна на накладки започна някакво свирене като настъпя педала за спирачката по силничко, но немога да я намеря. Ако някой я намери да я постне тук, моля. :respekt::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега SunShine,

задните съм ги сменял преди около година и половина, на предните дисковете също тогава. Дисковете между другото са в добро състояние- не са надрани. А с накладките които смених вчера карам от доста време, засега за щастие не ми е поднесла и не съм усетил от едната страна да спира повече. За техническия преглед- съвсем изрично питах човека как са ми спирачките и той каза че са доста добре. Аз също съм доволен как спира колата.

Между другото, спирачките свирят без да натискам педала, като го натисна съвсем леко свиренето спира, при по- силно натискане пак започва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали имаш впредвид двете шпилки, които се отвиват за да се свали подвижната част на апарата? Ако е за тях- когато смених накладките с нови нямаше никакъв луфт за да ги размърдам да видя. За всеки случай си изглеждат нормално. Мога да пробвам без накладки но незнам дали ще има смисъл.

Ако е нещо друго, кажи кое е да сваля утре гумата да видя

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е моя модел на спирачките, мисля че се различават от линка който си дал, но става въпрос за същото нещо, нали? Водача ако имаш предвид буталото, вчера като ги сменях доста напъване трябваше за да се върне но не е клеясало. А накладките ги раздвижих при смяната и с шкурка зачистих гнездата.

post-44077-0-75855500-1344798327_thumb.j

Редактирано от martx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа не съм ги гледал :rolleyes: Мерси много колега утре ще го направя това, ако маншончетата са сдали багажа ще ги сменям. Проблема е че сега с новите накладки няма място да се движи за да видя лесно ли е или не. Ако пробвам със старите дали ще стане? В смисъл може ли от накладките да не се движи добре или само от осите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чак днес стигнах да направя каквото каза- сложих съпорта без накладките, и наистина се движеше доста тегаво. Изшкурках отворите през които минават шпилките и тях самите, намазах добре с грес всичко и сега мисля че е ок :bia: С пъти по- добре се движи, засега не съм чул и да скърца, а май и спират по- добре! Мерси много!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...