Jump to content

Съвет за покупка на А6


Recommended Posts

Здравейте на всички!

Фен съм на Ауди от много време и бях горд притежател на 2 прекрасни такива:

В4 2.6 и С4 2.6 авант куатро. С втората се разделих преди година и оттогава ми е в главата само как да се сдобия с една А6....четох доста от написаното във форума по темата за моторите на А6 /С5/ и достигнах до извода, че не ми трябва ТДИ.....

Това което със сигурност искам от колата е тя да бъде А6 авант куатро......много ми се иска да е автоматик, но прочетох няколко поста, в които не се изказвате много ласкаво за типтроника и мултитроника.....

Та молбата ми е: Посъветвайте ме кой бензинов мотор да избера /1.8 Т или 2.4/

и струва ли си да се взима автоматик или наистина са много "чупливи"

Благодаря ви предварително!

П.С. Наясно съм, че 2.4 е акцизен и моля това да не критерий за сравнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4 е страхотен мотор! според мен в заводския си вид е за предпочитане пред 1,8. Иначе 1,8Т с един чип, разправят че било страхотия

От гледна точка на поддръжката 1.8Т ще ти е чувствително по-евтин от V6-цата.

Абе каквото и да вземеш все ще спечелиш! :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4 е страхотен мотор! според мен в заводския си вид е за предпочитане пред 1,8. Иначе 1,8Т с един чип, разправят че било страхотия

От гледна точка на поддръжката 1.8Т ще ти е чувствително по-евтин от V6-цата.

Абе каквото и да вземеш все ще спечелиш! :hilezh:

Мислиш ли, че 1.8 Т с чип е с по-добра динамика от 2.4?.....а относно поддръжката, малко ме притеснява турбото....все пак това си е цял един допълнителен агрегат за поддържане...в това отношение не се ли изравняват като средства за поддръжка /от една страна 6 цилихндъра, от друга 4 с турбо/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За динамиката - би трябвало да е сходна, на чипосано 1,8Т и на заводски 2,4 V6. Иначе какво му се плащиш на това турбо? то да не е консуматив.....

Щом си наясно с акциза на 2,4 за каква поддръжка на турбо се притесняваш?

ако си решил да купуваш от българския пазар колата, ще ти е почти невъзможно да намериш 2,4 , а камо ли да имаш избор

1,8Т остава най-добрия вариант, съобразен от всякаква гледна точка,: данъци, мита, акциз, консумативи, разход, динамика, поддръжка.....

имай предвид и това че със същият двигател пърпорят и много VW, Skoda и Seat , имаш вариант на цени при това на оригинални части

ако избора ти не се съобразява с родното законодателство вземи 2,4

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 е по-икономичен, по-евтин за гледане и не е акцизен, 2.4 е 6 цилиндров, харчи много, около 15-16 в града, върви супер, но е скъпо се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 е по-икономичен, по-евтин за гледане и не е акцизен, 2.4 е 6 цилиндров, харчи много, около 15-16 в града, върви супер, но е скъпо се гледа!

15-16!!!....доста ми се струва......100-тицата с 2,6 В6 повече от 13 не ми е давала...като се има предвид, че яко настъпвам газта! Ама иначе как ми се кара В6!!!

А за типтроника и мултитроника някой някакъв съвет да даде...?

И още 1 въпрос: Всички 1.8 турбо мотори ли могат да се чипосат, защото в сайта на дигитал тунинг дават само 1.8 турбо 150кс от 2003г и 1.8 турбо 180 кс от 2000г.....а тези от по 150 кс между 2000 и 2003???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15-16!!!....доста ми се струва......100-тицата с 2,6 В6 повече от 13 не ми е давала...като се има предвид, че яко настъпвам газта! Ама иначе как ми се кара В6!!!

А за типтроника и мултитроника някой някакъв съвет да даде...?

И още 1 въпрос: Всички 1.8 турбо мотори ли могат да се чипосат, защото в сайта на дигитал тунинг дават само 1.8 турбо 150кс от 2003г и 1.8 турбо 180 кс от 2000г.....а тези от по 150 кс между 2000 и 2003???

Ще ти продадем и турбина и чип, като имаш нужда.

Всички 1.8т могат да се чипнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...