Jump to content

Проблем Табло Ауди А4 Avant 1.9TDI


Recommended Posts

Здравейте,

До преди 2 дни всичко беше нормално. Изведнъж в петък компютъра започна да дава, че има проблем със сензора на маслото "Oil sensor".

Съобщението изчезна още в същия ден и всичко изглеждаше нормално. В събота сутрин, когато завъртях ключа на стартер нищо друго по таблото не светна освен "Airbag"надписа. Запали, но загасна след секунда. Пробвах сигурно 10-15 пъти и все същото. Накрая се отчаях и отидох до най-близкия сервиз, където имат програма за диагностика. Казаха ми да им закарам колата - след половин час, точно както се чудех кой ще ме изтегли дотам реших все пак да пробвам още веднъж и този път запали. На таблото, обаче започнаха да светят всякакви щуротии, като например малка бензинова колонка, въпреки, че бях напълнил резервоара, означение за проблем с фаровете, с маслото и още поне 2-3 неща. Стана ми ясно, че нещо не е наред, а и диагностиката го потвърди. В сервиза категорично казаха, че има проблем с процесора на таблото, и че не трябва да карам колата, докато не оправя таблото, защото може във всеки един момент да спре и да не иска да запали. Вчера и днес я карах и вървеше нормално, въпреки, че отново отвреме-навреме излизат странни съобщения на таблото, въпреки, че и с горивото, и с акумулатора, и с маслото всичко е наред. Може ли някой да ми препоръча къде да отида за ремонта на таблото, защото предполагам, че това е доста финна работа, и не ми се иска да си дам парите на вятъра. Предполагам, че в официалния сервиз на Порше ще ми препоръчат направо ново табло или нов процесор. Има ли някой Ауди маниак идея какво е най-добре да направя в случая.

Наистина много благодаря предварително! Сигурен съм, че не съм първият, нито последния с такъв проблем и ще съм благодарен за съвети:)

Хубава вечер от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще следя с интерес темата защото преди няколко седмици питах за същото но без резултат.колега колата с кой мотор 1.9 е (код на мотора)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само смяна на таблото с същото но на марката ВДО ще оправи нещата колеги.

просто таблата Джагер са такива. като почнат да дефектират и става лошо. Най-гадното е че имобилайзера е в таблото и ако откаже напълно няма палене. Затова се сменя цялото табло и забравяте за проблема. По моргите таблата струват около 100-150 лв. смяната също варира около 40-80 лв. според зависи вие с какво табло сте и какво искате да сложите.

като при смяната се обучават вашите ключове по новото табло, прекодира се таблото за вашия автомобил и се слагат километрите от вашето старо табло. Също може да има нужда от допълнително окабеляване, ако старото ви табло няма борд. комп. а на новото има. Така ще имате функция за разход на гориво, среден разход, средна скорост. оставащи километри до зареждане и т.н.

Много е важно преди да купите табло да разберете вашето кой модел е. Има 3 модела табла и според годината се слага различно. Също трябва да знаете че БЕНЗИНОВО табло може да се направи ДИЗЕЛОВО, но обратното НЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно преди да купите табло да разберете вашето кой модел е. Има 3 модела табла и според годината се слага различно. Също трябва да знаете че БЕНЗИНОВО табло може да се направи ДИЗЕЛОВО, но обратното НЕ.

Здравей,извинявам се че ползвам темата,но да разбирам ли че ако си намеря табло с ФИС от 1.8Т можеш да ми го направиш за 1,9ТДИ? :) За А4 става въпрос:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разменят се плаките за оборотомера и се прекодира таблото за дизел.

Обучават се ключовете и вече нагласянето на километрите е по избор B)

Продават се директно комплекти окабеляване за минаване от "без фис" към "с фис".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,извинявам се че ползвам темата,но да разбирам ли че ако си намеря табло с ФИС от 1.8Т можеш да ми го направиш за 1,9ТДИ? :) За А4 става въпрос:rolleyes:

да колега може. човека над мен го е обяснил как става. Даже може и да не се сменя оборотомера. Просто скалата ще е до 8000 оборота а колата ти няма да може да вдигне повече от 6000. Но въпреки това оборотомера ще си показва вярно, както и всичко останало.

Бензиновите табла имат опция да се прекодират на дизелови, но дизеловите нямат опция да се прекодират на бензинови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега може. човека над мен го е обяснил как става. Даже може и да не се сменя оборотомера. Просто скалата ще е до 8000 оборота а колата ти няма да може да вдигне повече от 6000. Но въпреки това оборотомера ще си показва вярно, както и всичко останало.

Бензиновите табла имат опция да се прекодират на дизелови, но дизеловите нямат опция да се прекодират на бензинови.

Благодаря за отговорите,колеги:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше само ще ти кажат колко пари е новото табло и колко стотин лева ще ти вземат за демонтаж/монтаж и обучение.

ggatwo,

Какви са тези комплекти за преминаване от без FIS към FIS? Мен конкретно ме вълнува за A6 C5 фейс.

Извинявам се, че се включвам в темата на колегата, но смятам, че и на други ще им е полезна информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно сивата букса средната, говорим за твойта кола, с кабели и накрайници за да се наредят по другите букси.

като цяло ако е по-скъп от 20-30 лв не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за съжаление цената е доста по-висока от 20-30 лева: Моят сайт

Но от друга страна... я питай колко ще ти искат само за едната букса...

Последния път, когато питах уж познат от форума моргаджия, ми изтърси, че не може да ми я даде за по-малко от 15-20 лева, защото съм щял да му разваля цялата ел. инсталация на колата и после нямало никой да иска да я купи :steinigung:

Не казвам, че навсякъде ще ти искат толкова, но с търсене ще уцелиш нещо.

Алтернативата я има по-горе :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз буксите ги намирам за по 5 лв. и затова ми се вижда много скъпо. но ако трябва да дам 20 лв за букса бих взел този комплект. При положение че по моргите инсталациите не ги продават, ами ги горят за мед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...