Jump to content

Проблем с нагаряне на реле.


Vostro93

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Историята е следната до колкото съм информиран... Както си караш снощи (22.12.2012) и изведнъж климатроника и мигачите отказаха да работят.На другият ден погледнах предпазителите но всичко беше ОК обаче се оказа ,че няма ток към тях.Свалихме долната част от тъблото с баща ми и се оказа ,че проблема е в едно от релетата номер 18 , което се води.Почистихме го стегнахме и го сложихме и всичко е ОК вече всичко върви нормално,но имаше леко нагоряло и ще трябва да сменя тази конзола която е.И се питам каква и ще бъде цената и защо се случва това затопляне и нагаряне около релето.? Благодаря надявам се да сте ме разбрали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че имаш кабел за усилвател,да не си го вързал към това реле и от там да нагрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че имаш кабел за усилвател,да не си го вързал към това реле и от там да нагрява.

Ами май не... така мисля защото аз така я взех от Германия с тези кабели.И тези мушмули са барали нещо доло и са били разхлабили връзките и от там е награвяло и е затопило част от мембраната ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си отговаряш на питанката. От разхлабените клеми ти е нагрявало. Почистваш нагара, притягаш клемите и трябва да няма проблем. Също и вътре в релето може да има нагар по пъпките на контактните му пластини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам колега.Нагара беше на шпилката ,която излиза от конзолата.Релето го отворихме ,свихме контакта и се оправи.Може би ще трябва да сменям цялата конзола,която държи релетата и захранва кабелите.Какво смятате вие ще бъде ли нужно.Благодаря предварително ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се сменя конзолата. Само да се извадят клемите една по една и да се стиснат малко с цел - по добър контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се сменя конзолата. Само да се извадят клемите една по една и да се стиснат малко с цел - по добър контакт.

Благодаря много колега за информацията!Пожелавам ти весело изкарване на празниците и още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...