Jump to content

Проблем с климатроника


EmRaH4oO

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Напоследък ми се появи един доста странен проблем климатроника не винаги ми настройва желаната посока на струята.например духа да кажем от средните духалки и искам да го направя за краката или за предния джам, натискам съответните бутони обаче той продължава да духа от същото място и да кажем след 15-20 минути почва да духа в краката.или обратното. при опита да сменя посоката се чува едно цъкане от към бушоните на колата да не би да има някакво реле или пък са се преебали зъбите там на клапите.иначе клапите са здрави като духа в краката само там си духа не ги меши.Или пък примерно духа от средните духалки пускам да духа на предното стъкло и не сменя посоката затварям ръчно средните духалки и пак не духа от никъде върти вътре в таблото.

доста дълго и сложно го обясних дано ме разберете,някой имал ли е такъв проблем и има ли изобщо такова реле за клапите.

благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на 01с на климатроника какви грешки имаш - вероятно блокирала клапа/и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изписва ми - 11.5 и 11.7

ако някой може да ми каже това какво означава и как се оправя дали трябва да разглобявам таблото ?

открих го кода какво означава 11.7 Централна клапа – постоянно блокирала

сега въпросът е как да го поправя с разглабяне ли да се захващам или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да обслужиш приводния механизъм на централната клапа - няма начин. Може да откачиш й щангата и да провериш дали самата клапа се движи на ръка, да не би тя да е блокирала. Ако се движи значи проблема е в приводния механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...