Jump to content

обезвъдушаване на спирачки на b3 без abs


Recommended Posts

здравейте,става въпрос за следното,сменях цилиндъра на задно ляво колело и сега като натисна спирачките педала е мек потъва хваща чак от 2 3 път,пробвах да обезвъдуша но само от задно дясно колело и не се получава ,трябва ли да обезвъздушавам и другите колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си сменял задно ляво , защо си обезвъздушил задно дясно ? или си се объркал в написаното ?

обезвъздушаваш всички като започваш от колелото което е най далеч от казанчето и завършваш с по близкото.

и няма да имаш проблем.

здравейте,става въпрос за следното,сменях цилиндъра на задно ляво колело и сега като натисна спирачките педала е мек потъва хваща чак от 2 3 път,пробвах да обезвъдуша но само от задно дясно колело и не се получава ,трябва ли да обезвъздушавам и другите колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

не се бъркам точно задно ляво съм сменил,ще пробвам от задно ляво, да видим ще има ли ефект

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от задно ляво трябваше да почнеш и в 99% от случаите се оказва достатъчно и другите не се барат

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато някой иска помощ за технически пороблем, най-кофти е да му "вадим думите с ченгел" кое и как е направил и какво е станало. При смяна на спирачен цилиндър обезвъздушаването започва с напълването му по гравитачен път. Тоест- оставяме пробката отворена, докато потече плътна, непрекъсната струйка. През това време се следи да има достатъчно течност в казанчето. След това се обезвъздушава по обичайния начин с плавно напомпване! След първото обезвъздушаване се оставя 10 минути да се "утаят" малките мехурчета въздух и се повтаря процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Воала колеги,вече имам спирачки бетон след като обезвъздуших задно ляво колело на което бях сменял спирачното цилиндърче,

Благодаря на всички ви с точните и изчерпателни отговори.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...