Jump to content

Малко въпроси от новак- 2.5 TDI AAT


coresnet

Recommended Posts

Здравейте, отскоро имам 100 2.5 TDI AAT и ми е крайно непознато устройството на мотора. Забелязах, че ремъка на алтернатора е доста вкопан откъм гладката му страна и се чудех на какво може да се дължи?  :huh: Също така ми направи впечатление, че обтегача (предполагам е това) "играе" така да се каже на свободен ход а предния собственик ми каза, че наскоро е сменен... Не знам така ли е фабрично или трябва да е неподвижно, извинявам се за глупавите въпроси но ме глождят тия мисли, ето и снимка и клипче:

 

post-15649-0-32140800-1370540736_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка, от скоро и аз имам такава кола 2,5тди 115.и моята ролка така църка, явно трябва да се сменя, ама струва 240лв.

иначе за ремъка, струва ми се, че е търкал някъде и за това е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересното в случая е, тази ролка-обтегач на пистовия ремък, може ли да кара така, има ли опасност да се счупи или откъсне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обслужвал още колата, освен масла и филтри. Ремъците са сменени скоро от предния собственик (говоря за ангренажа). Уж и обтегача на пистовия бил сменен ама не знам колко мога да съм сигурен в това... Самата ролка на обтегача има неравна повърхност и тя е изяла така ремъка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...