Jump to content

Издънена бас каса на 8П 2003г...?


v1ppers0n

Recommended Posts

Под "бас каса" имаш предвид баса отзад в багажника ли? С какво аудио си точно (Концерт, Хоръс, Симфони...)?

Какво му е "издъненото" - самия говорител ли не работи (правилно) или...? 

В тялото на баса се намира и котролера/усилвателя, за това питам точно какъв е проблема и какво искаш/трябва да смениш.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да баскасата в багажника, сутринта като се качих в колата гагнеше яко, и явно е издънена... не знам какви са тонколоните, но аудиото (ЦД-то) ми е концепт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концепт !?!? ...или Концерт?

Не е толкова лесно да замениш само говорителя, не и без преработка на кутията. Но първо бих се уверил, че електрониката е наред - направи една диагностика и виж дали има записани грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правих преди 2 седмици и нямаше нищо :) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371027236627988&f1=details&slink=392b7b като на тоя е май концерт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама проблемът ти не е от преди 2 седмици до колкото разбирам....

Бих направил диагностика преди да почна да разглобявам на твое място, но както си прецениш.

 

Можеш да потърсиш говорител със същите параметри, което обаче вероятно няма да е съвсем лесна задача, или цялата кутия (или както ти я наричаш - "каса") от някоя автоморга. Трябва да се увериш обаче, че електрониката също е наред. В краен случай ще правиш от две - едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти ориентир и дори потенциален източник: 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=A3+8p+subwoofer&_sacat=0&_from=R40

 

Не споменаваш нищо за Bose, приемам, че си с обикновено аудио. В такъв случай гледай за бас от обикновено. Басът на Bose така или иначе е гола вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

неволята учи. ако имаш свободно време и ти се занимава, най-добре си я свали сам и си поръчай същата или от нет-а или от някой магазин за авто аудио. но докато не я разглобиш няма как да разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво конкретно не знаеш или искаш да направиш!?



Може би е по-добра идея първо да набавиш заместителя и тогава да разглабяш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл, тъй като се знае какво търсиш, но...:

 

1. Отваряш багажника и махаш кората

2. Махаш дъното на багажника

3. Демонтираш централната кора отзад (тази, в която влиза бравата на 5-тата врата)

4. Смъкваш облегалката на задната седалка и демонтираш седалката

5. Махаш първо лампичката и след това демонтираш лявата кора на багажника (при 3-вратките е само на щипки) и отдолу вече ще видиш subwoofer-а. 

 

Ако е Sportback трябва да се махант още няколко неща но принципа е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

благодаря ти, извадех говорителя, но ходех да питам в технополис и ми казаха, че такъв няма да намеря в цяла българия... защо?

http://prikachi.com/images/714/6301714c.jpg

ето го

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че трудно ще намериш, но може и да не е невъзможно!

Имай предвид и дъблочината на самия говорител, по-дълбок ще опре отзад. 

Най-добре беше да вземеш цялата каса втора ръка. Видимо повреден ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради това аз бих почнал с проверка на електрониката на subwoofera (диагностика) и при вс. положения бих търсил оригинален друг говорител или направо цялото тяло заедно с електрониката. Виж по автоморгите и/или ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от говорителя е, защото когато го натисна и се чува едно като найлон да се допира и скърца. ходих при уж разбирачи казаха че може да се оправи но пак ще се развали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...