Jump to content

теч на масло...


galaboff

Recommended Posts

Момци, пак ви казвам, погледнето си датчиците около масления филтър, ама убаво...После пак ще говорим дали на дизел не може да се намери от къде са му течовете на масло. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа да гледат и там, но колата беше в свестен (уж) сервиз да и оправят теча, и толкова го оправиха.

Бате Весо -- невъзможни неща няма, но понякога нали знаеш ... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лекия теч внезапно да се превърне в голям проблем.Паля колата и на дневния километраж ми изписва "OIL".Викам сега пък какво ти стана,а пък в същото време оранжевото квадратче с "масльонката" не мига.Вдигам капака,поглеждам сондата- тя слязла почти на минимума :bia: Долях масло,отивам на канал и гледам масления филтър целия облян,върху него масления датчик и той същия по кабелите му се маслени капки и около гайката.Утре ще се сменя датчик и се надявам с това проблема да се оправи.

Сега въпросът е дали със смяна на датчика ще се махне този надпис "масло" от дневния километраж.Като запаля отначало мига една-две минути и после изчезва.Или пак ще се ходи за чистене на грешки.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписът OIL няма нищо общо с това, че ти е паднало маслото. Моето беше под минимума в един критичен момент и OIL не свети. Това е подсещане за смяна на маслото, In1 i In2 са освен за масло и за други работи. Просто трябва да се закачи на компютър и да ти го изчистят и зададат интервал когато пак да светне. Иначе за датчика - бинго! :respekt:

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много странно, снощи се върнах от море, 1000км каране, не е да не съм настъпвал десния педал повечко, самоче нивото на маслото не е мръднало... Това направо ме хвърли в тъч...

Ще сменям гарнитури, пък ще видим....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също понякога не спада. Но все пак тече от датчика до масления филтър или по-точно от опръстното уплътнение, което има той. То е съвсем малко - сигурно 1мм дебело. Ако си намеря от къде да го взема ще е супер, че 65лв. за датчик - не е добра идея, при условие, че смотаната гумичка е 20ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...