Jump to content

Проблем със стържене А4 1.8т


a4 1.8 turbo

Recommended Posts

Здравейте, колеги днес ходих да ми оправят климатика т.н заредиха го и няква букса беше се откачила и всичко беше точно и си тръгнах след точно 20 минути каране с климатик при тръгване на 1 светофар почна нещо зверски да стърже и го прави само при тръгване на 1ва скорост без климатик не го прави върнах се в сервиза и след доста чудене ми каза момчето, че са ми заминали тампоните на мотора и при потегляне мотора отива на пред и се допира до няква шайба... някои има ли подобен проблем и вобще има ли варянт да е от това, че малко ме съмнява исторята ..  :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми беше заминал тампон на мотора, но само един, въобще и не бях разбрал, докато майстора не свали картера и тогава не са видя..Пък и щом го прави без климатик, не ми се вярва да е от това. По добре отиди до майстора ти и вижте къв е филма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора отива при тръгване назад и нагоре леко в ляво,по скоро си измий хубаво радиаторите и провери ремъка как е ,да не е омекнал много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка на клкиматика или големия пистов ремък.

При мен беше втория - разтегнат и започнал да се цепи.

Обикновено свиреше точно при тръгване с климатик.

След подмяната няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е като от се 1 съм сложил пръчка в перката или като търкане пластмаса в пластмаса..,но не мога да преценя не ми звучи като виене на ремък, сменял съм всичките ремъци преди нова година нямат още 5000км. Ще ида пак да го гледаме но майстора е категоричен.Ако някои има идея да казва да гледам... все пак тия коли  са си масови не може да се случва само на мен ако е от тампоните на мотора ще се е случвало на още доста хора ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, на мен ми се стори че се поклащаше предния пут, но пък няма логика да го прави на 1-ва само и на включен климатик. Абе според мен, щом се е появило, след пълненето на климатика на 90процента е нещо от там. Мое мнение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е от пълненето пак ще ида, днес я пробвах малко когато усиля климатика стърженето се увеличава като го намаля на 1 пристръгва от време на време вече ми се чува като гума в гума незнам помагаите !! :X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не колега, стърже си нещо и не спира.. чува се от дясната страна на мотора може би към колелото и най интересното е че  продължава да няма проблем когато изключа климатика.. звука е като се едно две гуми се допират в движение.. много странно и дразнещо кажете какво да правя че моя майстор не му се занимава с това за него проблема са тампони на мотора и това е... , а за мен не е така защото съм карал и преди да прави климатика, с климатик макар и духащ почти топло :D и това стържене го нямаше :( 

Редактирано от a4 1.8 turbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е виското брат, по-скоро отиди пак при майсторите, които са ти пълнили климатика! По надолу имаше тема пак за проблем след пълнене на клима, прочети и там. Ако не, звънни да те пращам при моя майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето същия проблем но без отговор :(    http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=273446&hilit=%D0%A1%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D1%81+%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA

 

 

Каква за бога е тая тъпотия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес след смяна на тампони на мотора и малко преправяне на ел. перката, проблемът изчезна, но майстора е озадачен каза ми че моята кола има страшно малко място между перката и компресора на климатика в сравнение с пасат 5 с същия мотор, по принцип колата е имала лек удар от пред преди да я купя но няма изкривявания и посукване по купето от там има ли как да идва цялата драма ? :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...