Jump to content

Продължава проблемът ми с ABS-a


a4_2.6

Recommended Posts

Колеги проблемът ми се състои в следното :

А4/2.6/95г

При спиране на колата /не рязко/ усещам биене в спирачката като при включен ABS, и това биене се появява вече при крайния етап от спирането/последните сантиметри!? :D

При еднократно рязко спиране го няма този проблем :D

Смених дискове+накладки и проблемът продължи. Преди време имах същия проблем с Б4-ка, но след като смених дисковете се оправи, тъй като ми бяха казали, че най-вероятната причина е в крив диск!?

Ако някой има идея какво може да е: изгърмял датчик,каре,менте дискове и накладки и т.н нека помага, щото вече взе много да ме нерви това :D

И накрая ше взема да изкубна бушона на скапания ABS :bia:

А, ако някой знае и читав сервиз къде мога да го тествам, ше почерпя :D

P.S. Vaskoto1 дали може да ме диагностицира?

Редактирано от a4_2.6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много случеи се оправя с почистване и хубаво вкарване на датчиците.Те имат определени мм които трябва дасе набият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човек ти прочете ли ми мненията в миналата ти тема???? тва с дисковете е пълен абсурд!!!!! иди пак прегледаи мнеенията ми и отиваи на диагностика!!!!! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия пробем имах.

Оказа се гривна или нешто като гривна на задно колело. Беше пукната. Тази гривна май има нещо общо и със ABS датчика. След смянята и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да ама на предишната ми кола Б4/93г., след смяната на дисковете, биенето в педала се оправи, а сега цък :wall: . Явно сега проблема по-кофти.

Шъ требе да ида на диагностико :hilezh:

А да ми препоръчате добри такива.

Vaskoto1 дали може да ми оправи проблемчето :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, най накрая отидох на диагностикаи ооо... чудо, няма никакъв проблем по датчиците! Следователно по електрониката всичко е ОК!

Тогава има друг проблем :)

Предните ми дискове са нови, задните обаче са стари.Възможно ли е от тях да я прави тая мизерия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш че не намериха никва грешка ли???не може да бъде!!!

за мене причината -стари дискове в случая е абсурдна при а4!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш че не намериха никва грешка ли???не може да бъде!!!

за мене причината -стари дискове в случая е абсурдна при а4!!!

Абсолютно!

Остава вариантът да се погледнат каретата, да не е спукана или замърсена гривната :blink:

Ако и там не излезе нищо, направо незнам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж тя ако е спукана или замърсена гривната ще даде грешен импулс на датчика и от там абс-а сработва когато не трябва и трябва да има грешка в компа записана- 100% е сигурно!!!а грешка не се отчита -странна работа!!! :blink: отиди другаде при мишо или жоро някои отворен!!

и за да видите тва вие трябва да отворите всички карета инак как ще разберете от кое е дерта?не може трябва да има записана грешка!!!!!!!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж тя ако е спукана или замърсена гривната ще даде грешен импулс на датчика и от там абс-а сработва когато не трябва и трябва да има грешка в компа записана- 100% е сигурно!!!а грешка не се отчита -странна работа!!! :blink: отиди другаде при мишо или жоро някои отворен!!

и за да видите тва вие трябва да отворите всички карета инак как ще разберете от кое е дерта?не може трябва да има записана грешка!!!!!!!

а, всъщност колко на брой са тия карета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... имам същия проблем, както писах в предишната тема. Видях че обсъждате различни майстори: Ще ми препоръчате ли някой за София: тел или адрес :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен диагностиката нищо не показваше, а се возихме с компютъра доста време, няколко пъти. И в юнитреид ходих. И така 1 година карах. Накрая им казах разглобяваите и се оказа спукана гривна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери ли самите датчици????как са свързани?????на диагностика не ти ли даде грешка в конкретен датчик????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери ли самите датчици????как са свързани?????на диагностика не ти ли даде грешка в конкретен датчик????

Абсолютно никаква грешка!

Диагностикът ми каза, че ако има лоша свръзка, моментално проблемът ще изкочи на компа!

Така, че май ше разглобявам и аз наред всички карета :blink:

P.S. Уговорих си ден при Мишката за другата седмица, тъй че ще видим, дано открие проблема :blink:

Редактирано от a4_2.6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...